Всесвіт

Перегляньте 4 місяці спостереження за сонцем у відео NASA (відео)

Американське космічне агентство представило прискорений запис поверхні Сонця, за яким спостерігали протягом 133 днів, в одному короткому відео, знятому Обсерваторією сонячної динаміки.

NASA опублікувало відеозапис спостережень за сонячною погодою та спалахами за допомогою космічної обсерваторії сонячної динаміки (SDO). Відео представляє спостереження, зібрані космічним супутником з 12 серпня по 22 грудня 2022 року. Події прискорюються, щоб стиснути 133 дні за одну годину.

Обсерваторія сонячної динаміки робить знімок найближчої до Землі зірки кожні 0,75 с. Фотографії, використані для створення відео, були отримані при спостереженні за електромагнітними хвилями з довжиною хвилі 17,1 нм. Це екстремальний ультрафіолет, який відповідає сонячній короні — зовнішній атмосфері зірки.

Спостереження за Сонцем за допомогою обсерваторії сонячної динаміки. Відео: Nasa’s Goddard Space Flight Center

На відео видно яскраві активні області розпеченої плазми, що рухаються по поверхні Сонця, поки воно обертається навколо своєї осі. Нагадаємо, один оборот Сонця становить близько 27 земних днів. Над активними областями видно петлі плазми, які формуються магнітним полем зірки.

“Ці яскраві області – джерело сонячних спалахів, які формуються, коли магнітні поля з’єднуються разом в процесі, званому магнітним перез’єднанням», – пишуть дослідники космічного агентства в описі до відео. 

Як відзначають в НАСА, обсерваторія сонячної динаміки працює безперервно, проте на відео все ж можна побачити «чорний екран». Такі моменти пов’язані з затемненнями від Землі і Місяця, коли наша планета і її природний супутник проходили між космічним кораблем обсерваторії і Сонцем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button