Людина

Вчені спростували головний міф про схуднення

Результати досліджень показують, що менша кількість прийомів їжі більш важливі для схуднення, ніж те, коли людина їсть.

Image by Steve Buissinne from Pixabay

В рамках нового дослідження вчені з Медичної школи Університету Джона Хопкінса протягом шести років стежили за звичками понад 500 осіб. Виявилося, що на зміну ваги найбільше впливає розмір порції і частота прийомів їжі, а не інтервал між ними. Таким чином, вчені спростували популярну ідею інтервального голодування як корисної стратегії зниження ваги.

Інтервальне голодування – дієтична стратегія, при якій людина харчується тільки протягом короткого проміжку часу. Наприклад, при методі 16: 8 голодують протягом 16 годин, а снідають, обідають і вечеряють за вісім годин.

У новому дослідженні взяли участь 550 осіб. Вони дотримувалися певної схеми харчування, а вчені просто відстежували час і розмір щоденного прийому їжі і зіставляли їх з моделями втрати ваги за шестирічний період.

Кожен учасник дослідження використовував додаток для смартфона, щоб записувати час сну, пробудження і прийому їжі протягом декількох тижнів. Це дозволило дослідникам відстежувати час від першого до останнього прийому їжі для кожного суб’єкта, а також час від пробудження до першого прийому їжі та час від останнього прийому їжі до сну.

Ніякого зв’язку між часом щоденного прийому їжі людиною і змінами ваги протягом шести років не спостерігалося. Таким чином, неважливо, їв учасник всі свої прийоми їжі протягом більш короткого періоду в порівнянні з більш довгим. Що дійсно мало значення для ваги, так це загальна кількість середніх і великих прийомів їжі. Результати дослідження показали, що просто скорочення порції і зменшення прийомів їжі, в кінцевому підсумку, призводить до втрати ваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button