Здоров'я

Перехворівші на омікрон можуть мати сильний імунітет проти інших штамів

Згідно з дослідженнями Південноафриканських вчених, зараження варіантом – омікрон може підвищити імунітет проти штаму “дельта”.

Coronavirus Defeated by Doctors and Scientists. Virus Breaking U
Фото від Photocreo

У дослідження були вивчені дані від 15 осіб, деякі з яких були вакциновані. Вчені перевіряли, як антитіла у перехворілих пацієнтів можуть нейтралізувати вірусні частинки.

Автори виявили, що в 13 випадках здатність нейтралізувати варіант-омікрон збільшилася в 14 разів. Також в 4,4 раза збільшилася здатність нейтралізувати дельта-варіант вірусу.

У дослідженні підкреслювалося, що 11 з 13 учасників були вакциновані, і багато хто з них також, ймовірно, раніше були інфіковані більш «молодим» штамом вірусу. Це означає, що неясно, чи можна остаточно пов’язати нейтралізацію “дельти” з перенесеним “омікроном”, проте ймовірність цього дуже висока.

Алекс Сігал, професор Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров’я в Південній Африці, сказав, що якщо “омікрон” був менш патогенним, він би “міг витіснити варіант-дельта”. Це було б можливо за рахунок того, що імунітет від «омікрона» «затримував» поширення вірусу серед людей, які повторно підхопили «дельту». А оскільки, вчені вважають, що варіант-омікрон рідше викликає ускладнення, в перспективі це означало б зникнення «дельти» і зниження навантаження на систему охорони здоров’я.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button