Здоров'я

Які хвороби можна привезти з відпустки?

Плануючи відпустку за кордоном, варто враховувати і той факт, що крім сувенірів і гарної засмаги можна привести з собою і екзотичні хвороби.

У країнах Латинської Америки і Західної Африки можна зустрітися з жовтою лихоманкою, вірусом Зіка і вірусом Денге. Переносниками цих захворювань є комарі.

Вірус Зіку супроводжується головним болем, болем у суглобах, коньюктивитом і висипом, рідше захворювання протікає без симптомів. Недуга лікується болезаспокійливими і жарознижувальними препаратами. Проти жовтої лихоманки і вірусу Денге існує вакцина. Плануючи поїздку в ці країни, краще зробити щеплення.

Вірус Коксакі передається через брудні руки та фрукти. Супроводжується високою температурою, висипом і слабкістю. Для того, щоб уникнути цієї неприємності, слід особливу увагу приділяти гігієні.

Кишкові інфекції можна зустріти в країнах Азії, Індії та Африки. Розлад кишківника викликають бактерії, які знаходяться у водопровідній воді. Примітно, що місцеве населення має здебільшого імунітет до цих бактерій. Туристам не слід вживати таку воду навіть для полоскання рота під час чищення зубів.

Верблюжий грип поширений у країнах Близького Сходу. Характерними симптомами захворювання є висока температура, кашель і задишка. Хвороба забирає життя кожного третього хворого, вона не піддається лікуванню, тільки профілактика. Відвідуючи країни Близького Сходу варто проявляти акуратність при спілкуванні з верблюдами.

Кнопка «Наверх»
Закрыть