Здоров'я

Топ-7 способів адаптуватися до літнього часу, – лікар

Годинник переведений на літній час у ніч з суботи на неділю, але найважчий день – у понеділок, перший робочий день, після переведення години. Та й пізніше – нелегкі дні адаптації. Десять порад, як краще пережити два тижні після того, як пересунули стрілки годинника.

28-03-16-foto-600x397-1

Взагалі-то адаптація до нового часу триває від тижня до місяця – залежно від темпераменти і стану здоров’я людини. Але в середньому досить 14 днів поберегти себе, щоб не відбулося загострення захворювань шлунково-кишкового тракту, стрибків артеріального тиску, спаду працездатності.

1. Цитрус у головах.

Вранці в перший час може долати сонливість. З’їжте апельсин або яблуко. Вітамін С і навіть сам процес жування соковитого фрукта допоможуть прокинутися. Та й взагалі на цей період варто збільшити дозу фруктів і овочів з вітаміном С.

2. Геть зашторенність!

Прокинувшись, розсуньте штори і впустіть сонячне світло. В ідеалі добре б прогулятися до роботи. Власне, в цьому суть переведення годин: влітку сонце встає раніше, тому ранній підйом дозволяє отримати більше світла за день. Його нестача призводить до проблем з нервової і серцево-судинної систем, з гормональним фоном.

3. Не перестарайтеся!

Не вставайте раніше, ніж зазвичай. Адже і так, якщо ви поставите будильник на 7.00 – це час буде відповідати старим 6.00. Якщо ж раптом вирішите вставати ще на годину раніше, це призведе до надлишку адреналіну. Такий перепад діє подібно до кави: сплеск енергії, який закінчується спадом, підвищена дратівливість. А гіпертонікам варто завжди прокидатися не раніше 6, коли б ви не відходили до сну, інакше може підскакувати тиск.

4. Сніданок – ввечеря

Хоча вранці з’являється додатковий час, домашні справи краще перенести на вечір. Готувати сніданок, складати сумку і підбирати одяг на роботу краще заздалегідь. Поки організм адаптується, врахуйте, що ваші рухи можуть бути уповільненими. Справлятися зі звичними справами будете довше, ніж зазвичай.

5. Вечірня зарядка

Спортивні тренування корисніше скасувати на перші 3 дні після переведення годинників. Зарядку краще робити перед сном, навіть якщо ніколи раніше так не робили.

6. Стоматолог почекає

Відмініть хоча б на тиждень після переведення годинників дієти, планові медичні втручання (наприклад, похід до стоматолога), складні косметологічні процедури. Не починайте нові справи. З вирішенням важливих питань почекайте хоча б 3 дні.

7. Сови, у ліжко

Якщо ви – жайворонок, не варто особливо турбуватися. Новий режим додасть вам бадьорості і сил. А ось совам доведеться нелегко. Якщо ви любите засиджуватися допізна, тимчасово влаштуйте собі відбій по годинах, не пізніше 23.00, а не тоді, коли хочеться. Не спиться? Головне – полежати без світла, блакитного вогника телевізора і білого – монітора.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button