Технології

Найтонший у світі електрогенератор

Дослідники розробили електрогенератор на основі дисульфіду молібдену (MoS2). Енергія виробляється при зміні форми матеріалу.

18-11-14-foto-cikavosti550x327-1

 

Американські дослідники з Технологічного інституту Джорджії і Школи інженерно-технічних і прикладних наук при Колумбійському університеті продемонстрували технологію вироблення електрики з шару матеріалу товщиною всього в один атом. Генератор виготовлений з дисульфіду молібдену (MoS2). Це прозорий, гнучкий і надзвичайно легкий матеріал, який відкриває найширші можливості для отримання електрики в майбутньому.

Читайте також: Вчені розробили електрогенератор майбутнього

Випробування електрогенератора показали, що один лише шар матеріалу здатний генерувати до 15 мВт електричної потужності при додаванні до нього сили тиску в 20 Па (паскаль). Це відповідає щільності електричної потужності, рівної 2 мВт · м2 та енергетичної ефективності перетворення механічної енергії в електричну — 5,08%.

Ця робота може стати основою для створення нового покоління електричних генераторів. Пристрої будуть оптично прозорими, надлегких, гнучкими і розтяжними, що зробить їх універсальною основою майже для будь-якої електронної технології.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть