Технології

Створена оптична капа для управління комп’ютером ” силою зубів»

За допомогою оптичного волокна вчені створили пристрій для управління комп’ютером та іншою електронікою без допомоги рук. Технологія буде корисна для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Дослідники з Національного університету Сінгапуру та Університету Цінхуа розробили інтерактивну каппу для управління пристроями. Оптичне волокно буде передавати різні сигнали залежно від сили укусу.

Для створення своєї інтерактивної капи вчені використовували серію датчиків з розподіленим оптичним волокном (mp-DOF), що працюють на механолюмінесценції. Ці датчики складаються з масиву еластомерних хвилеводів з контактними майданчиками. Люмінофори різного кольору реагують на тиск.

Інтерактивна капа. Зображення: National University of Singapore

Дослідники вбудували два таких датчики в капу, яку використовують спортсмени для захисту зубів від пошкоджень. Люмінофори, що містяться в датчиках, чутливі до механічних подразників. Під впливом укусів вони можуть формувати сигнал, які передається в комп’ютер.

Дослідники об’єднали свій пристрій на основі капи з алгоритмами машинного навчання. Зібрані дані використовували для навчання нейронної мережі перетворенню різних прикусів в команди. Попереднє дослідження показало, що система може успішно розпізнавати понад 98% сигналів.

Вчені вважають, що створений інтерфейс допоможе поліпшити життя людей з обмеженими фізичними можливостями. Наприклад, їх можна буде використовувати як альтернативу клавіатурі, сенсорному екрану та комунікаційним пристроям. У своїй роботі дослідники показали, що інтерактивна каппа може бути інтегрована з комп’ютерами, смартфонами та інвалідними візками.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments