Екологія

Перша в світі велика приливна електростанція запущена в Шотландії

У Шотландії запустили в роботу пілотну турбіну першого у світі широкомасштабного проекту припливної електростанції.

В ході церемонії запуску проекту MeyGen перша турбіна висотою в 15 м, з лопатями діаметром 16 м і вагою майже 200 тонн була відправлена з Північного узбережжя Шотландії в море.

Ця турбіна стане однією з чотирьох турбін, які складуть першу чергу проекту MeyGen. Потужність кожної з чотирьох турбін встановлених під водою, складе 1,5 МВт, повідомляє theguardian.

Загалом компанія Atlantis Resources з Единбурга, що реалізує проект, має намір встановити 269 турбін, що дозволить розширити потужність електростанції до 389 МВт (обсяг енергії достатній для забезпечення енергопотреб 175 тис. домогосподарств).

Уряд Шотландії виділив 23 млн фунтів на реалізацію проекту MeyGen. Перший міністр Шотландії Нікола Старджен, присутня на церемонії запуску об’єкта, закликала уряд Великобританії покласти край невизначеності навколо субсидування подібних проектів. За її словами, небажання фінансувати такі проекти за інвестиційних ризиків може спричинити негативний вплив на морський сектор енергетики:

Нові технології, такі як ця, в найближчі декілька десятиліть будуть повністю забезпечувати електроенергією нашу країну, — зазначила перший міністр.

В Atlantis Resources в свою чергу відзначають, що проект MeyGen, над яким працювали більше 10 років, покликаний продемонструвати, як приливна енергетика може стати одним з найважливіших секторів відновлюваної генерації в енергобалансі Великобританії.

Прихильники розвитку поновлюваних джерел енергії в Британії громадської організації RenewableUK окремо підкреслюють, що важливість того, що «перша турбіна була запущена на майданчику, який раніше використовувався для виробництва нафти і газу». За їх словами, офіційний запуск найбільшої приливної електростанції є важливим моментом у комерційному розвитку морської енергетики, він також демонструє можливості, які надає відновлювальна енергетика в цілому.

У той же час експерти з поновлюваних джерел відзначають, що приливна енергетика, незважаючи на свій високий потенціал зайняти важливе місце в енергозабезпеченні Великобританії, залишається ще дуже молодим сектору ВДЕ та потребує значної підтримки з боку уряду, як фінансової, так і регулятивної.

За даними експертів, Шотландія володіє 25% від загального потенціалу ЄС з розвитку вітрової і приливної енергетики.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button