Екологія

Європу накрила аномальна спека

Причому, пік її ще не настав — з Африки насувається новий циклон, який принесе з собою нестерпну спеку. У південних районах Португалії, а також в Іспанії температура повітря до вихідних підніметься до 50 градусів.

Цей тиждень залишиться в історії Швейцарії. З 1864 року не було такої посухи. Висохли річки, загинув урожай. Влади кантонів розпорядилися вимкнути фонтани і заборонили феєрверки в найголовніший свято для країни — Національний день Швейцарії, який відзначається 1 серпня.

В непритомність від таких новин і таких температур падають навіть синоптики — з прямого ефіру BBC несподівано зник Марк Маккарті, який розповідав про аномальну спеку.

Так само нестерпно жарко в Угорщині. Рівень загрози “червоний”. У Будапешті поливають розпечений асфальт і роздають воду. В Іспанії почалися пожежі. У сусідів у Португалії, де теж плюс 45 градусів, служби цивільної оборони благають населення нічого ніде не підпалювати.

“Ми закликаємо громадян не ризикувати і ні в якому разі, ні за яких обставин не розпалювати вогонь”, — каже волонтер Луїс Біло-Коста.

У Дрездені скасовані всі водні екскурсії. Рівень води в Ельбі 46 сантиметрів — це на півтора метра нижче норми. В озері Постах загинула риба. Тваринам у ці дні також непросто — в сафарі-парку “Глос” тигрів і слонів прописали холодний душ. А в Австрії поліцейським вівчаркам видали спеціальні кеди, щоб не обпалювали лапи про розпечений асфальт.

Більше пити і триматися в прохолоді рекомендують лікарі. Слідуючи порадам, в одному з берлінських барів побудували крижане місто. “Коли на вулиці сауна, загляньте в Арктику”, — пропонують власники.

“Неймовірно жарко, на вулиці температура вище 30 градусів. Люди раді можливості охолодитися, в останні дні їх все більше і більше. Вони заходять сюди, потім виходять назовні і назад — приймати крижані ванни”, — розповідає менеджер бару Фірінка Фішер.

Данія, де вночі також жарко, як і вдень, страждає безсонням. Для тих, кому не спиться, спортзали тепер відкриті і вночі. Спати в саду на літніх терасах намагаються пенсіонери і діти. У будинках, де немає кондиціонерів, за 30 градусів.

Цей тиждень обіцяє бути найбільш небезпечним і найважчим. Спека, яка прийшла з Північної Африки, нікуди йти не збирається. В Італії надзвичайний стан оголосили у 18 містах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button