Екологія

Вже 33% ґрунту в світі непридатні для сільського господарства

Майже 33% ґрунту в світі вибули з обігу внаслідок ерозії, герметизації, засолення, вимивання органічних речовин, підкислення, забруднення та інших шкідливих явищ, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Між тим на створення природою одного сантиметра верхнього шару ґрунту йде близько 1 тис. років. “Здоровий ґрунт – це дорогоцінний невідновлюваний ресурс, але йому загрожує все більш руйнівна поведінка людини. Ми несемо відповідальність за стан ґрунтів, які дають нам їжу, воду і чисте повітря. Сьогодні ми повинні прийняти заходи по оздоровленню наших ґрунтів”, – зазначає ФАО.

“Нинішні темпи деградації ґрунтів ставлять під загрозу можливість майбутніх поколінь задовольняти свої насущні потреби. Адже 95% всього того, що ми їмо, прямо або побічно виробляється на землі. Згідно з прогнозами до 2050 р. населення планети перевищить 9 млрд людей”, – підкреслює ФАО.

Забезпечити людство продовольством можна, лише підвищуючи врожайність, покращуючи якість вирощуваної продукції на існуючих ґрунтах.

Ґрунт служить свого роду фільтром, очищаючи десятки тисяч кубічних кілометрів води в рік. Виступаючи в якості основного сховища вуглецю, ґрунт допомагає засвоювати двоокис вуглецю і інші парникові гази, що є важливою складовою в боротьбі зі зміною клімату.

Подальше забруднення і деградацію ґрунту можна зупинити, впровадивши стале управління земельними ресурсами та передові технології для збереження ґрунту. ФАО пропонує відмовитися від шкідливих способів ведення сільського господарства, зокрема не зловживати антибіотиками, оскільки вони можуть проникати в ґрунт і поширюватися в навколишньому середовищі. В результаті виникають бактерії, стійкі до протимікробних препаратів. Майже 700 тис. людей на рік помирають у світі після зараження такими бактеріями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button