Земля

Перший на Землі метан з’явився з магми

Заведено вважати, що метан, домінантний газоподібний вуглеводень, що використовується в якості джерела енергії, добувається в результаті мікробної або термічної деградації органічної речовини, вугілля або нафти в осадових породах.

Однак останні дослідження показали, що метан може утворюватися і абіотичним шляхом. На таке припущення фахівців наштовхнув факт горіння метану на поверхні гори Кемер у Туреччині. Це явище спостерігається вже, як мінімум, 2000 років.

Вивчення геологічної будови «палаючої гори» показало, що метан, який виділяється і згорає на її вершині має, швидше за все, абіотичне походження, і воно не пов’язано з наявністю всередині або під горою органічних речовин. Більш того, газ може мати магматичне або постмагматичне джерело походження безпосередньо із земної мантії або добувається з флюїдних включень у магматичних породах.

Відкриття корисні не тільки для вивчення підземних процесів, але може стати в пригоді для пошуку життя на інших планетах. Наприклад, метан, знайдений на Марсі, може бути свідченням наявності мікробного життя, так і процесу серпентизації в його надрах.

Кнопка «Наверх»
Закрыть