Всесвіт

Першими колоністами Марса можуть стати земні бактерії

Міжнародна група науковців вважає, що першими колоністами Марса можуть стати земні бактерії. На їхню думку, міжпланетне забруднення неминуче і його потрібно розглядати як благо.

У зв’язку з цим фахівці закликають переглянути чинну філософію космічних досліджень і планетарного захисту. Вважається, що бактеріальна контамінація може зруйнувати екосистеми інших планет і зробити неможливим вивчення позаземного життя. Вчені впевнені, що такий підхід рано чи пізно буде переглянутий.

«Життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо, не може існувати без корисних мікроорганізмів. Тут, на нашій планеті, вони допомагають встановити симбіотичні асоціації — взаємодія безлічі організмів для створення більшого цілого. Щоб вижити на безплідних стерильних планетах, нам доведеться брати з собою корисних мікробів (на Марс — ред.)», — говорить мікробіолог Хосе Лопес.

Згідно з планом, першими колоністами Червоної планети стануть не люди, а екстремофільні мікроорганізми, здатні виживати при надзвичайно високих або низьких значеннях температури, тиску і кислотності.

Кнопка «Наверх»
Закрыть