Головна / Всесвіт / Першими колоністами Марса можуть стати земні бактерії

Першими колоністами Марса можуть стати земні бактерії

Міжнародна група науковців вважає, що першими колоністами Марса можуть стати земні бактерії. На їхню думку, міжпланетне забруднення неминуче і його потрібно розглядати як благо.

У зв’язку з цим фахівці закликають переглянути чинну філософію космічних досліджень і планетарного захисту. Вважається, що бактеріальна контамінація може зруйнувати екосистеми інших планет і зробити неможливим вивчення позаземного життя. Вчені впевнені, що такий підхід рано чи пізно буде переглянутий.

«Життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо, не може існувати без корисних мікроорганізмів. Тут, на нашій планеті, вони допомагають встановити симбіотичні асоціації — взаємодія безлічі організмів для створення більшого цілого. Щоб вижити на безплідних стерильних планетах, нам доведеться брати з собою корисних мікробів (на Марс — ред.)», — говорить мікробіолог Хосе Лопес.

Згідно з планом, першими колоністами Червоної планети стануть не люди, а екстремофільні мікроорганізми, здатні виживати при надзвичайно високих або низьких значеннях температури, тиску і кислотності.