Всесвіт

“Вебб” розглянув найвіддаленішу галактику у Всесвіті. У неї аномальна маса (фото)

Спостереження астрономів проливають більше світла на морфологію та навколишнє середовище дуже далекої галактики.

Міжнародна група астрономів використовувала космічний телескоп “Джеймс Вебб”, щоб отримати зображення галактики GN-z11 в ближньому інфрачервоному діапазоні. Це один з найвіддаленіших об’єктів, відомих на сьогодні. Результати спостережень дали вченим важливу інформацію про морфологію та навколишнє середовище GN-z11.

Червоне зміщення об’єкта становить приблизно 10,6, розмір — близько 4 000 ± 2 000 світлових років, а зоряна маса — в 1,3 млрд сонць. Зараз вчені спостерігають галактику такою, якою вона існувала 13,4 млрд років тому, всього через 430 млн років після Великого вибуху.

GN-z11-особливо яскрава галактика, в якій мешкають молоді зірки віком близько 90 млн років (для порівняння, вік Сонця 4,6 млрд років). Примітно, що галактика відрізняється аномально великою зоряною масою для такого молодого віку, що передбачає її швидке нарощування.

Також яскравість GN-z11 дозволяє спостерігати її навіть з використанням наземних обсерваторій. Однак група астрономів на чолі з Сандро Такчелла з Кембриджського університету, Великобританія, вивчала галактику за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону «Джеймса Вебба» (NIRCam). Спостережна кампанія проводилася в рамках програми Advanced Deep Extragalactic Survey (JADES).

Район навколо GN-z11. Автори та права: Такчелла та ін., 2023.

Вивчення властивостей найвіддаленіших галактик має вирішальне значення для розширення знань вчених про ранні стадії формування та еволюції, включаючи утворення перших зірок і чорних дір. Астрономи сприймають такі галактики як зонди для ряду баріонних процесів, структуроутворення і природи темної матерії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button