Технології

Перший у своєму роді матеріал витримує “снаряди”, які летять зі швидкістю звуку

Новий матеріал витримує удари “снарядів”, які летять зі швидкістю до 1,5 км/с.» Розповідаємо про розробку співробітників Кентського університету у Великобританії.

Група дослідників з Кентського університету розробила революційний амортизуючий матеріал, здатний зупиняти надзвукові удари. Очікується, що він зіграє життєво важливу роль у розробці різних компонентів космічних кораблів.

Нове сімейство матеріалів створили на основі білка і назвали TSAM (Talin Shock Absorbing Materials). Згідно із заявою вчених, це перший відомий приклад SynBio-матеріалу (на основі синтетичної біології). Він стане в нагоді для відображення надшвидкісних ударів в просторі і верхніх шарах атмосфери.

Робота над білком таліном, який є природним амортизатором клітин, показала — ця молекула містить ряд доменів бінарного перемикання, які відкриваються під напругою і знову складаються після його падіння. Ця реакція на силу надає таліну молекулярно-амортизуючі властивості, захищаючи клітини від впливу великих змін сили. Коли вчені полімеризували талін в TSAM, то виявили, що амортизуючі властивості талінових мономерів надають матеріалу «просто неймовірні властивості», підкреслюють автори розробки.

Потім вчені продемонстрували реальне застосування TSAM, піддаючи гідрогелевий матеріал надзвуковим впливам об’єктів, які летять зі швидкістю 1,5 км/с. Це більше, ніж швидкість частинок у космосі, які вражають як природні, так і техногенні об’єкти (зазвичай > 1 км/сек). Крім того, дослідники виявили, що TSAM не тільки поглинає вплив базальтових частинок (~60 мкм в діаметрі) і більших шматків, але і зберігає ці «снаряди» після удару.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button