Земля

Стародавні кити були зубастими хижаками

У стародавніх китів були надзвичайно гострі зуби, більше схожі на левові. Австралійські вчені знайшли підтвердження тому, що ці зуби тварини застосовували за призначенням і жодний планктон не фільтрували.


За допомогою 3D-сканерів палеонтологи університету Монаша і музею Вікторії зробили цифрові моделі зубів копалин беззубих китів (в даному випадку мається на увазі підряд китових) і сучасних ссавців.

Вони з’ясували, що зуби стародавніх китів — предків сучасних синіх китів — були відмінні від сучасних і виявилися набагато гострішими. Завдання у них була лише одне: рвати плоть жертв. Як каже головний куратор музею Вікторії Ерік Фітцджеральд, «хоча багато вчених думають, що стародавні кити використовували свої зуби в якості фільтра, це не так. Своє сито вони отримали пізніше, можливо, коли втратили зуби».

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що кити по суті перевернули з ніг на голову всю свою систему харчування, коли від традиційного хижацтва перейшли до сучасного харчування планктоном. А ось чому це сталося, вченим ще належить з’ясувати.

Кнопка «Наверх»