Земля

Під льодами Антарктиди виявлені озера з талою водою

Аналіз даних з супутника NASA ICESat показав, що коливання висоти льоду в Західній Антарктиді відображають рух води під льодовиком. Тепер виявлені ще два озера.
Кирило Панов

NASA

У своєму дослідженні гляціолог Метью Зігфрід з колорадської гірської школи і його колеги зібрали дані альтиметрії з ICESat-2 і початкової місії ICESat, а також скористалися вимірами, зробленими CryoSat-2 – супутника для спостереження за льодом, керованого Європейським космічним агентством (ЄКА).

Тепер, об’єднавши дані, що охоплюють період з 2003 по 2020 роки, дослідники можуть вивчити активні підльодовикові озера. Крім того, що вони отримали докладні дані про підльодовикові озера в Антарктиді, вчені також виявили дві аномалії, які, мабуть, є прихованими озерами.

Ці озера, розташовані на глибині 4 км і звані підльодовиковим озером Нижній Конвей і підльодовиковим озером Нижній Мерсер, розташовані поруч з раніше виявленими озерами і, можливо, були просто не помічені першою місією ICESat.

Тепер у дослідників є більше даних, щоб зрозуміти, що відбувається з льодами в Антарктиді і чим такі процеси загрожують всій Землі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button