Земля

Глобальне потепління знизило продуктивність сільського господарства на 21%

Населення планети продовжує рости, а продуктивність сільського господарства тільки падає. Нове дослідження американських вчених показує, що через наслідки зміни клімату виробництво скоротилося на 21% за останні 60 років.

Розрахунки продуктивності сільського господарства історично не включали дані про погоду, тому вчені з Корнельського університету вирішили створити власну модель, яка могла б показати, як сильно зміна клімату і погода в цілому впливають на урожай.

В ході дослідження автори проєкту виявили 21% зниження глобальної продуктивності сільського господарства з 1961 року. Однак результати моделювання були неоднорідні. У більш теплих регіонах, таких як Африка, Латинська Америка і Карибський басейн, продуктивність впала на 26 – 34%. А ось в США спостерігалося зниження приблизно на 5 – 15%.

«Деякі люди думають про зміну клімату як про далеку проблеми, про щось, що повинно стосуватися в першу чергу майбутніх поколінь», – зазначають автори роботи. «Наше дослідження показує, що [антропогенна] зміна клімату вже впливає на бідніші країни, які сильно залежать від сільського господарства».

Вчені також зазначили, що технічний прогрес, який привів до поліпшення деяких показників врожайності завдяки пестицидам і гібридним культурам, «ще не привів до підвищення стійкості продуктивності до клімату». З огляду на те, що до 2050 року населення планети досягне майже 10 мільярдів людей, вчені попередили, що вкрай важливо, щоб продуктивність сільського господарства не просто стабілізувалася, а росла.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button