Ґаджети

Підключення монітора до цифрової Т2 приставки

Цифрові Т2 тюнера призначені для прийому сигналу та виведення його на екран телевізора. Хоча багато хто задається питанням, як підключити монітор до цифрової телевізійної Т2 приставки. Особливо, якщо в їх розпорядженні є застарілий телевізор, не здатний транслювати зображення в HD форматі і стоїть без діла комп’ютерний монітор. Існує безліч способів, як з монітора зробити телевізор, про них ми і поговоримо.

На першому етапі виникнуть деякі труднощі. Наприклад, було б все набагато простіше при наявності «тюльпанів» у комп’ютерного екрану. Якщо у вас нова приставка і монітор, то ситуація спрощується, оскільки такі моделі оснащені HDMI інтерфейсом. Більш ранні версії з’єднувалися через VGA і DVI-D, тому і виникають проблеми. Якщо подивитися на комутаційні роз’єми цифрового Т2 тюнера https://www.agsat.com.ua/ua/efirni-resyvery/, то у нього є тільки аналоговий RCA і цифровий HDMI роз’єми.

Як же тоді підключити Т2 тюнер до монітора?

Інтерфейси HDMI і DVI-D – цифрові роз’єми з відповідною якістю передачі телевізійного сигналу. Якщо монітор оснащений динаміками, то налаштовувати звук не доведеться. Однак якість залишає бажати кращого. Тому краще використовувати акустичні системи.

Монітор з VGA входом

Якщо у вас є монітор, в якому присутній тільки VGA роз’єм і ви до нього намагаєтеся підключити Т2 тюнер, наприклад, uClan T2 HD SE Internet. Для цього вам знадобиться перехідник HDMI-VGA і після підключення приставки зображення з’явиться на екрані. Взагалі не виникне проблем при підключенні до монітора через перехідник HDMI-VGA ефірних ресиверів таких брендів, як uClan, World Vision, Openbox.

Гірша ситуація з невідомими китайськими брендами. При підключенні таких приставок до монітора зображення на екран може не виводиться. Що є причиною цього? Як правильно в такому випадку підключити приставку до VGA монітора?

Причина відсутності зображення на екрані викликана наявністю захисту HDCP на роз’ємі HDMI. Це продиктовано відповідним розпорядженням міністра інфраструктури від 2015 року по технічних і експлуатаційних вимогах до пристроїв для прийому цифрового наземного телевізійного мовлення.

В такому випадку, щоб отримати зображення на VGA-моніторі з Т2 приставки, вам слід вибрати ефірний приймач від брендів, перерахованих вище. У 2021 році це будуть наступні моделі:

  • uClan T2 HD SE Internet,
  • World Vision T62M2,
  • Strong SRT 8203,
  • Openbox T2-06,
  • Tiger T2 IPTV та інші.

Це повнофункціональні DVB-T2 приставки з підтримкою роздільної здатності HD, але без захисту HDCP через HDMI. Завдяки цьому адаптер HDMI-VGA легко виконає свою роль. Також слід перевірити, яка роздільна здатність буде найкраще відображатися на екрані. Кожен монітор VGA може вести себе по-різному після підключення сигналу від ефірної приставки.

Крім того, ви можете виводити звук через роз’єм SCART, наприклад, на зовнішній підсилювач з динаміками.

Монітор з HDMI входом

Набагато простіше підключити до Т2 тюнера сучасні монітори з HDMI входом. Крім з’єднувального кабелю ніякі адаптери не знадобляться. Єдине, що може викликати додатковий клопіт – це вихід звуку, так як не всі монітори мають вбудований динамік. Як і в попередньому випадку можна додатково підключити підсилювач з динаміками до вільного роз’єму приставки.

У разі новіших приставок із захистом HDCP можна використовувати відповідний активний (з власним джерелом живлення) розгалужувач HDMI, вартість якого не повинна перевищувати 30-40 доларів. Якщо на моніторі після підключення сигналу від декодера відображається повідомлення, наприклад, «поза діапазону», необхідно зменшити дозвіл до 720p в налаштуваннях ресивера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button