Технології

Підроблені телефони обходяться світовій економіці в $ 6 млрд

У країнах, що розвиваються процвітає індустрія з виробництва підроблених мобільних телефонів. Якщо великі брендові компанії витрачають величезні кошти і велику кількість часу на створення одного ґаджет, то досвідченим розробникам фальшивих пристроїв з Китаю досить кілька тижнів на виготовлення дешевої копії. Хоча контрафактний апарат коштує недорого, в загальносвітовому масштабі збиток від роботи «чорного» ринку телефонів великий.

image-3_450

Згідно підрахунку Асоціації виробників мобільних телефонів (Mobile Manufacturers Forum, MMF), в 2013 році продажі фальшивих і низькоякісних «мобільників» склали 148 млн штук. Більшість цих пристроїв були придбані через онлайн-аукціони, інтернет-магазини і неофіційні роздрібні точки.

Тільки на індійському ринку підробки займають майже 20 % всіх продажів телефонів. Через ці сурогати країна недораховується доходу в $ 1,5 млрд, куди входять збитки в розмірі $ 550 млн, пов’язані з несплатою податків. Збиток світовій економіці від продажу фальшивих пристроїв перевищує $ 6 млрд на рік, з’ясували в MMF. Керівник цієї організації Майкл Мілліган (Micael Milligan) відзначає, що нелегальні ґаджети створюються з дешевих неякісних матеріалів, що містять шкідливі речовини, наприклад, свинець. Подібні вироби не проходять сертифікацію і використовують підроблений IMEI -код (унікальний серійний номер, що вказується на самому телефоні, або в його документації).

image-55_450

За оцінками аналітиків IHS, світові поставки підроблених мобільних телефонів в 2013 році склали 194 600 000 штук, що на 12 % менше, ніж роком раніше. У 2014 році очікується подальше падіння випуску цих пристроїв – до 173 800 000 одиниць. До 2017 року обсяг «чорного» ринку телефонів складе 133 900 000 штук, прогнозують фахівці.

Найбільшим регіоном збуту нелегальних телефонів є Азіатсько-Тихоокеанський: тут, згідно з оцінкою IHS, в 2013 році було випущено 103 млн одиниць контрафакту. Через три роки цей показник зменшиться до 53 млн одиниць. У державах Близького Сходу та Африки випуск підроблених пристроїв в минулому році досяг 38,2 млн, у країнах Центральної та Латинської Америки – 37300000 апаратів.

Щоб несподівано не стати власником неоригінального смартфона, експерти рекомендують купувати електроніку у великих офіційних магазинах, чия продукція пройшла державний контроль і має гарантію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button