Технології

Секретний безпілотник повернувся з космосу

Нещодавно закордонні свіжі новини, які регулярно публікує Інформаційне агентство Українські Національні Новини, повідомили про те, що з орбіти після 674-добового польоту вдало повернувся Boeing X-37B.

Цей космічний “човник”, який було спроектовано в США в 1999 році, запускається в космос з допомогою ракети-носія, а повертається автоматично, як літак. Космоплан здійснив вже кілька польотів. Рекордне перебування в космосі, яке було завершено нещодавно, тривало в 2,5 рази довше, ніж гарантовані 270 днів. Отже, результати успішні.

06-11-14-foto-cikavosti600x420-1

Концепція та зовнішній вигляд цього літального апарата нагадує “Шаттли”, програму яких було завершено. Різниця в тому, що він є безпілотником та має набагато менший розмір: довжина 8,9м, розмах крил 4,5м, розмір вантажного відсіку 2,1х1,2м. Вага – всього 5 тон.

В такий космічний літачок закладено великі можливості. Він здатен швидко маневрувати, доставляти на орбіту (а також знімати з неї) невеликі вантажі. Про це УНН свого часу повідомляли на сайті http://www.unn.com.ua/ в різних рубриках, що освітлюють космічну тематику.

Виходячи з розміру вантажного відсіку, можна припустити, що Boeing X-37B міг би в майбутньому навіть проводити місію по екстреному рятування в надзвичайних випадках астронавта з орбітальної станції. Адже часу для спуску з орбіти потрібно зовсім небагато. Дуже велике значення човник має для вирішення проблеми “космічного сміття”.

Читайте також: Космічне сміття будуть скидати на голови землянам

Очевидно, для таких завдань, а ще для випробування нових матеріалів та конструкцій, і задумували в NASA “мікрочовник”на початку 21 ст. Тому і запрошували до міжнародного співробітництва в космосі інші держави, зокрема країни Європейського Союзу, Росію, Китай, Японію, Індію, Бразилію тощо. І таке співробітництво відбувалося. Аж поки один з бувших партнерів, Росія, не почав вести себе неконструктивно і агресивно. Причин проста – це корупція, яка вразила російське суспільство до самих глибин і призвела до економічних, технологічних та моральних поразок. І до пошуку “внутрішніх” і “зовнішніх” “ворогів” керівництвом РФ з метою власного виправдання.

Саме тому новини дня в Україні тепер рясніють військовими зведеннями. Безперечно, що наслідком такої політики лідера РФ та його оточення, стало відчуження позицій і згортання міжнародних програм в космосі, про що постійно сигналізують UNN та інші світові агенції. Ці зрушення політичної свідомості Кремля стали помітні ще років 10 тому. Цілком очевидно, що це також було враховано і стало причиною того, що Х-37В було суворо засекречено і передано до науково-оборонної агенції DARPA.

Варто сказати, що космічний апарат з такими унікальними властивостями має дуже потужне військове значення. Адже він в стані вільно маневрувати орбітами, а отже – інспектувати будь-які супутники, досліджувати їх призначення та можливе військове застосування. В свою чергу, при необхідності він один здатен знищити десятки супутників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button