Технології

Huawei почав тести створеної ним “розумної” дороги

Китайський технологічний гігант звернув свою увагу на «розумну» дорожню інфраструктуру для транспорту майбутнього.

Відома своїми смартфонами і іншою електронікою компанія Huawei планує увійти в новий для себе сегмент ринку з обладнанням для «розумних» автомобільних доріг. Перші тести експериментальної ділянки траси, забезпеченої всією необхідною електронікою, вже почалися в Китаї.

Тестовим полігоном став 4-кілометровий відрізок дороги в місті Усі в провінції Цзянсу, на якому випробовують в тому числі безпілотний автобус, повідомляє Bloomberg. Силами Huawei розроблені датчики, камери й інша електроніка, вбудовані в дорожні знаки, світлофори і безпосередньо в дорожнє полотно. Ця електроніка постійно «спілкується» з рухомим по дорозі транспортом.

Експериментальний автобус з автопілотом X-Bus, як відзначають автори проєкту, постійно знаходиться в двосторонньому обміні даними з «розумною» дорогою. Це дозволяє не тільки підвищити безпеку руху завдяки тому, що всі транспортні засоби знають, де знаходиться решта машин, але і знижує ризик утворення заторів, оскільки дороги здатні перемикати світлофори в залежності від рівня завантаження вулиць, а сам транспорт підбирає швидкість так, щоб мінімізувати попадання на заборонний сигнал світлофора.

Коли з’являться «розумні» дороги на звичайних вулицях – не повідомляється. При цьому влада Китаю планує, що до 2025 року більше половини продажів всіх нових автомобілів буде доводиться на транспортні засоби, здатні взаємодіяти з іншими машинами і дорожньою інфраструктурою. У запровадження «розумних» доріг китайський уряд бачить основний спосіб підвищити безпеку дорожнього руху.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button