Земля

Підводна бійка пінгвінів за тушу кальмара (відео)

Закріпивши відеокамеру на спині папуанського пінгвіна (Pygoscelis papua), вчені стали свідками незвичайної для птахів поведінки: пінгвіни билися один з одним під водою за тушу кальмара. Про це з посиланням на журнал Polar Biology повідомляє New Scientist.

c0340e515cbe3eb70fd7b40b7720ca65
Зоолог Джонатан Хендлі (Jonathan Handley) помістив відеокамеру високої роздільної здатності в корпус з гідроізолюючого матеріалу поліметилметакрилату. Прилад закріпили на спині пінгвіна, що шукає здобич у морі біля Фолклендських островів. Птах спіймав великого кальмара, але не зміг його проковтнути — і тут здобич вирвав другий пінгвін. Потім в конфлікт втягнулася третя особа, і після нетривалої бійки кальмара розірвали на дві частини.

Вчені вперше стали свідком бійки за здобич у пінгвінів.

Вони вважають, що «злодії» ризикують вести себе так тільки у разі великого розміру жертви — намагатися відібрати дрібну рибку марно. Крім того, пінгвіни роду Pygoscelis (до якого належать і папуанські) іноді тягають один у одного камінці і рослини, дефіцит яких ускладнює захист яєць від холоду і дощу.

На Фолклендських островах мешкає близько 130 тисяч племінних пар папуанських пінгвінів — найбільша популяція даного виду. Після імператорських і королівських пінгвінів, папуанський — найбільший пінгвін. Самці досягають ваги 9 кілограм, самки — 7,5 кілограмів, зріст дорослих особин — 75-90 сантиметрів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button