Земля

Підводний фотограф зняв єдиного в своєму роді ската з аномальною пігментацією

Рожева риба на прізвисько Інспектор Клюзо — один з найзагадковіших підводних мешканців у світі. Вчені досі не можуть зрозуміти, чим обумовлена його дивна пігментація.

Подводный фотограф снял единственного в своем роде ската с аномальной пигментацией

Крістіан Лейн вже багато років знімає підводних мешканців і, здається, бачив все. Але істота, що зустрілося йому біля острова Леді-Елліот у південній частині Великого Бар’єрного Рифу, вразила навіть такого досвідченого фотографа.

«Коли я побачив його [в об’єктив], то подумав, що в мене камера зламалася»,
сказав Крістіан в інтерв’ю порталу Science Alert.

Крістіану вдалося сфотографувати ската виду Manta alfredi — але не простого ската, а єдину відому особину рожевого кольору. Вперше він був помічений і сфотографований в 2015 році дайвером Райаном Джеффрі.

З того часу про нього було відомо в основному за згадками від жителів сусідніх островів; вчені натикалися на незвичайну істоту не більше 10 разів. На знімках, які зробив Лейн, самець рожевої манти доглядав за кількома самками.Незважаючи на «сором’язливість» Інспектора, вченим з групи Project Manta в 2016 році вдалося підібратися до нього і взяти невеликий зразок для біопсії.

«Не було проведено ретельного дослідження дієти [ската] або аналізу стабільних ізотопів [у зразку тканин], але, враховуючи стабільність білої «рідної плями» і рожевого забарвлення, ми вважаємо, що дієту [як причину незвичайного кольору] можна виключити, — говорить еколог Ейша Хейнс. — Робоча теорія полягає в тому, що ми маємо справу <…> з дуже рідкісною формою експресії меланіну, але нам ще тільки належить це підтвердити».

Можливо, в Інспектора Клюзо одна з форм еритризму — порушення пігментації шкірних покривів на користь червоного або схожих кольорів. Це явище найчастіше обумовлено генетичними мутаціями і може бути викликано надмірним синтезом червоних пігментів, так і недостатнім синтезом чорних (амеланізм).

Ще одне питання, яке цікавить вчених, — як Інспектор Клюзо рятується від хижаків і переслідує здобич. Типове чорно-біле забарвлення скати манта допомагає їм бути менш помітними, тому до Інспектора напевно прикута підвищена увага не тільки з боку людей.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button