Екологія

Обсяг опадів у Середземномор’ї скоротився через викиди парникових газів

Обсяг опадів у Середземномор’ї скоротився через викиди парникових газів. Це оборотний процес, проте для повернення до нормальної кількості опадів необхідно різко знизити викиди CO2, йдеться в дослідженні вчених з Університету Редінга, опублікованого в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Попередні модельні та обсерваційні дослідження показали, що більшість середземноморських типів клімату (до них відноситься клімат в Каліфорнії, в Центральній частині Чилі, і, власне, в Середземномор’ї) мають тенденцію ставати менш дощовими, коли планета нагрівається.

Такий тип клімату характеризується жарким і сухим літом та дощовою зимою. У разі відсутності або зменшення обсягу опадів взимку влітку можуть спостерігатися посухи.

Зменшення кількості опадів може вплинути на водні ресурси середземноморського клімату, який залежить від зимових опадів, відзначають автори дослідження.

«Всякий раз, коли виділяються парникові гази, вони відразу ж починають впливати на клімат, але наслідки розвиваються протягом кількох часових періодів. Нарощування парникових газів в атмосфері може негайно вплинути на місцевий клімат — в масштабах всього лише кількох років, або надавати значний вплив протягом десятиліть або навіть століть, наприклад підвищенням рівня моря. Середземноморський клімат відноситься до першого сценарія», – Джузеппе Заппа, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button