Технології

Підводний «повітряний змій» буде збирати енергію течій

Каліфорнійський Міжнародний науково-дослідний інститут SRI запропонував перетворювати кінетичну енергію водних потоків морів і річок в електрику за допомогою «повітряного змія» Manta.

Дослідники вже отримали грант в розмірі 4,2 мільйона доларів на розвиток проєкту протягом 3 років. Він буде проводитися за участю фахівців Каліфорнійського університету в Берклі. Кошти виділені Управлінням перспективних дослідницьких проєктів Міністерства енергетики США в рамках присвяченій підводним і прибережною гіпокінетичним системам програми SHARKS.

Основний компонент розробки SRI – це конструкція зі спіненого матеріалу з покриттям з полімерного композиту, яка нагадує повітряний змій. Її форма натхненна обрисами тіла ската виду манта.

Це плавучий пристрій прикріплюється до довгого троса. Він намотується на встановлену на дні водойми котушку, яка з’єднується з генератором, здатним працювати також в режимі електродвигуна.

«Повітряний змій» встановлюється проти течії, а потім відпускається у вільне плавання. Коли він несеться водним потоком і тягне за собою трос, котушка обертається, приводячи в рух генератор. Виробляється при цьому електроенергія може як акумулюватися в батареї, так і відразу передаватися в загальну мережу.

Коли трос повністю розмотається, «повітряний змій» повертається так, щоб створювати найменшу опору течії. Після цього включається електропривод котушки, Manta повертається до початкової точки, і запуск повторюється. За заявою розробника, на підтягування “змія” потрібно набагато менше енергії, ніж генерується системою. Передбачається, що одна така установка зможе видавати потужність близько 20 кВт.

Основна перевага Manta перед іншими приладами для збору приливної енергії – простота і дешевизна монтажу. У вихідному положенні конструкція займає небагато місця, тому не повинна заважати діяльності людини або надавати помітної дії на природу. Крім того, завдяки невеликій вазі «повітряний змій» не є небезпечним для оточуючих, навіть коли рухається.

У найближчому майбутньому SRI планує побудувати і ввести в експлуатацію демонстраційний прототип Manta.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments