Технології

Голландські вчені представили інноваційний вітрогенератор без лопастей

Корпорація Dutch Windwheel Corporation збирається побудувати в Роттердамі (Голландія) інноваційну вітряну електростанцію Dutch Windwheel. Її особливість полягає в тому, що у конструкції не буде лопатей або яких-небудь інших рухомих частин, а електроенергія буде вироблятися за допомогою заряджених крапель води.

1-04-03-2015-600-400

Робота електростанції буде заснована на технології EWICON, нещодавно розробленої в Делфтському технологічному інституті (Electrostatic WInd energy CONverter – «Електростатичний конвертер вітрової енергії»). Інноваційний вітряк буде давати електрику без інфразвукового випромінювання і без величезних механічних рухомих частин.

Конструкція являє собою сталеву раму, яка тримає кілька обплетених трубок, розташованих горизонтально. У кожній трубці міститься по кілька електродів і сопел, які під дією вітру випускають позитивно заряджені краплі води в повітря. Як тільки краплі вилітають з турбіни, у пристрої змінюється напруга, і воно починає генерувати електричне поле. Отримана електрична енергія може бути використана для щоденних потреб. Вода при цьому буде вилучатись з ґрунту, який навколо інноваційного «водяного млина» буде заболоченим, в тому числі завдяки дощам, які будуть стікати по зовнішніх вигинам кілець.

[ads2] Очікується, що інноваційна електростанція, стане однією з головних визначних пам’яток Роттердама. А якщо схема виявиться дійсно вдалою, не виключено, що аналогічні почнуть будувати і в інших містах і країнах. Про терміни реалізації проекту поки не повідомляється.

Читайте також: Порівняння цін на різні види джерел електроенергії

Варто відзначити, що у традиційних вітряків є істотні недоліки. Обертові лопаті вимагають постійного обслуговування, оскільки досить швидко зношуються, а вся конструкція може видавати гучний шум. До того ж вітрогенератори завдають шкоди екології: птахи і кажани не розуміють небезпеки, що виходить від гігантських обертових лопатей, і гинуть. А EWICON на відміну від інших вітрових генераторів, досить компактний і його можна встановлювати прямо на будівлі.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button