Земля

Підводний вулкан може випускати отруйні газові бульбашки діаметром до 440 метрів

Підводний вулкан може випускати отруйні газові бульбашки розміром більше, ніж піраміди.

Видання відзначає, що близько 70 відсотків усього вулканізму Землі відбувається під океанськими хвилями, що, зрозуміло, ускладнює їх вивчення. Але нове дослідження вирішує цю проблему, а також виявляє «побічний ефект» інтенсивних вивержень магми на дні моря.

У новому дослідженні група на чолі з геофізиком Джоном Лайонсом (John Lyons) з Обсерваторії вулканів Аляски Геологічної служби США проаналізувала запису низькочастотного звуку в атмосфері (званого інфразвуком), викликаного більш ніж 70 вибуховими виверженнями, що відбулися в підводному вулкані Богослова біля узбережжя Аляски між 2016 і 2017 роками.

З-за його віддаленого місця розташування, люди рідко спостерігають виверження Богослова, але можна знайти історичні свідчення, як це виглядає. Так, очевидець, який спостерігав це явище на пароплаві «Альбатрос» в 1908 році, описує «колосальні мильні бульбашки», що піднімаються з океану, «з велетенськими хмарами диму і пари», тоді як інший повідомляє про «гігантське куполоподібне набухання» води, «таке велике, як купол Капітолію у Вашингтоні … як величезний міхур, що пробивається крізь воду».

Завдяки Ліону та його команді у нас тепер є наукове пояснення цим таємничим історичним описам колосальних куполоподібних газових бульбашок Богослова.

Аналізуючи інфразвукові запису виверження підводного вулкана у 2016-2017 роках — звукові хвилі з меншою частотою, ніж можуть вловити людські вуха, — дослідники придумали модель механізму ймовірного джерела глибоководного гуркоту вулкана.

«Інфразвук походить від коливань і розриву бульбашок магматичного газу, які росли і вибухали над рівнем моря», — пояснюють автори у своїй статті.

Якщо дослідники вірні у своїх розрахунках, то ці отруйні бульбашки з підводного вулкана можуть досягати 440 метрів в діаметрі. Такий міхур може легко поглинути піраміду в Гізі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button