Земля

Глобальне потепління і сонячний мінімум: що нас чекає в 2020 році?

Сонце може скоро потьмяніти. Але не хвилюйтеся, Земля не замерзне. У 2020 році очікується періодична подія, яку називають «великим сонячним мінімумом», яка триватиме до 2070 року. У цей період знизиться магнетизм, буде менше УФ-випромінювання і сонячні плями будуть з’являтися дуже рідко. Все це повинно призвести до похолодання на планеті, але яким воно буде у світлі глобального потепління?

Останній великий сонячний мінімум, який порушив 11-річний цикл сонячної активності, стався в середині XVII століття між 1645 і 1715 роками. Він отримав назву «мінімум Маундера» і збігся за часом з більш тривалим періодом похолодання клімату з 1300 по 1850 роки під назвою малий льодовиковий період.

Але, як повідомляють дослідники, навряд чи нас чекають такі ж екстремальні холоди, як три століття тому. Починаючи з Маундерівського мінімуму, глобальна середня температура зростала через зміни клімату. Як показують моделі, нове десятиліття падіння сонячної активності може уповільнити глобальне потепління, але зовсім трохи, і до кінця періоду настає похолодання, температура значно відхилиться від тимчасового мінімуму.

Сонячні плями, які з’являються на поверхні Сонця у вигляді темних областей, утворюються там, де сонячне магнітне поле надзвичайно сильне. Їх кількість протягом 11-річного циклу то зростає, то зменшується, що зумовлено коливаннями сонячного магнітного поля.

Активність появи сонячних плям була високою в 2014 році і з того часу знижується, так як Сонце рухається до завершального етапу свого циклу, відомому як сонячний мінімум, повідомили фахівці НАСА у червні 2017 року. Але неухильне зменшення сонячних плям за останні сонячні цикли нагадує період, що передує великому мінімуму. За словами вчених, ця схожість може означати наближення аналогічного події.

Дослідники оцінили, наскільки інтенсивним може бути така подія на основі аналізу майже 20-річного запису даних про випромінювання зірок, які слідують циклам, подібним сонячному. Зменшення сонячного випромінювання при нормальному сонячному мінімумі недостатньо для значного впливу на земний клімат. Але великий мінімум означає, що активність впаде ще на 7 %. В результаті температура повітря на поверхні Землі в середньому буде менше на кілька десятих градуса за Фаренгейтом (зміна на півградуса за Фаренгейтом еквівалентно приблизно трьом десятим градуси за Цельсієм).

Результати дослідження допоможуть вченим створити більш точні кліматичні моделі, краще зрозуміти складні взаємодії сонячної активності і земного клімату, особливо в умовах глобального потепління.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button