Земля

З часів вікінгів кішки стали набагато крупніше

Кішки знову поставили дослідників в глухий кут, тому що більшість одомашнених тварин зменшуються в розмірах, а кішки навпаки зростають.

Датські дослідники з’ясували, що з часів вікінгів домашні кішки дуже сильно збільшилися в розмірах. Про своє відкриття вчені розповіли в авторитетному науковому журналі Danish Journal of Archaeology.

Відомо, що більшість одомашнених тварин з плином століть зменшуються в розмірах. Тому вчені були вражені, коли під час археологічних розкопок поселень вікінгів виявили скелети кішок, які виявилися набагато менше своїх сучасних побратимів. Якщо слідувати загальній логіці, то нинішні кішки повинні були опинитися розміром приблизно з велику морську свинку.

Вивчаючи цей феномен, археологи порівняли скелети кішок, знайдених у стародавніх поселеннях протягом кілька сотень років. І виявили, що в процесі одомашнення коти, навпаки, значно виросли в розмірах. У порівнянні з котами, які бігали по селах вікінгів в VIII-IX століттях, сучасні коти більше приблизно на 16%.

Не знаходячи іншого пояснення, вчені припустили, що коти виросли завдяки том, що їх все краще годували. З розвитком цивілізації їжі для домашніх вихованців ставало все більше, і в цьому причина, вирішили дослідники.

Найбільшу роль у свійських котів, мабуть, зіграли давні єгиптяни, а популярними домашніми вихованцями вони стали близько 1700 року до нашої ери. Скелети кішок археологи знаходять на затонулих суднах і в портах тієї епохи.

Кнопка «Наверх»