Наука

Підвищене споживання білка може перешкодити набрати вагу після дієти

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2016 році понад 1,9 мільярда дорослих старше 18 років мали надлишкову вагу. З них понад 650 мільйонів страждали ожирінням.

Втрата ваги є головною метою при лікуванні ожиріння. Проте, багато вчених вважають, що важливо допомагати людям не тільки скидати зайві кілограми, але і допомагати пацієнтам підтримувати нормальною вагу після дієти. Це дійсно важливо, оскільки проведений в 2001 році мета-аналіз показав, що понад 50% втраченої ваги повертається протягом 2 років, а протягом 5 років повертаються всі 80%.

Розуміння того, як запобігти поверненню ваги після обмежень, може прокласти шлях до вдосконалених планів лікування ожиріння.

Нещодавно дослідники вивчали вплив дієт з різним вмістом білка на рівень жиру у мишей після обмеження дієти. Нова робота припускає, що після короткого періоду дієтичних обмежень — таких як періодичне голодування або спроби дотримуватися дуже низькокалорійної дієти — високобілкова дієта може запобігти відновленню ваги, збільшуючи кількість кишкових бактерій Lactobacillus, які обмежують всмоктування ліпідів у кишечнику.

Попередні дослідження дійсно показували, що деякі дієти можуть сприяти відновленню ваги внаслідок зміни складу кишкових бактерій. В рамках нової роботи автори роботи також виявили, що збільшення рівня жиру відбувалося через збільшення його всмоктування в кишечнику, а не від збільшення споживання їжі!

Щоб зрозуміти, як рівень білка може впливати на засвоєння жиру після дієти, дослідники посадили мишей на одну з дієт: з високим вмістом білка, з нормальним вмістом білка, з низьким вмістом білка.

Вони виявили, що дієти з високим вмістом білка були найбільш ефективними у запобіганні швидкому набору ваги, а також частково підтримували подальшу втрату ваги після основної дієти.

Під час подальших тестів автори виявили, що дієти з високим вмістом білка зменшують всмоктування жиру в кишечнику. Вони також відзначили, що миші, які отримували нормальну кількість білка, мали більш високий рівень лактобактерій, ніж у гризуни, які харчувалися дієтою з високим вмістом білка.

Щоб з’ясувати, чи впливає рівень лактобактерій на відновлення ваги, дослідники призначили тваринам пеніцилін. Так вони виявили, що пеніцилін зменшує кількість лактобацил, не впливаючи на інші бактерії, і значно знижує всмоктування жиру в кишечнику.

Автори дійшли висновку, що зниження лактобактерій може запобігти повторному ожирінню після дієти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button