Наука

Знайдений вірус з довгим хвостом, який нападає на бактерії

Дослідники відкрили незвичайний бактеріофаг з надзвичайно довгим хвостом.

Біологи з Массачусетського університету відкрили незвичайний бактеріофаг P74-26. Хвіст цього вірусу в 10 разів довше, ніж у більшості схожих вірусів. Вірус «Рапунцель» живе в гарячих джерелах і полює на одні з найстійкіших бактерій на планеті.

На відміну від багатьох вірусів, що вражають людей і тварин, які містять тільки генетичний матеріал, бактеріофаги складаються з хвоста, прикріпленого до загостреної білкової оболонці, що нагадує призму і містить ДНК. У більшості фагів короткі мікроскопічні хвости, але довжина хвоста у P74-26 становить майже 1 мкм.

Хвости фагів важливі для проколювання бактерій, покритих щільним в’язким речовиною. Довгий хвіст P74-26 дозволяє цьому вірусу заражати найстійкіші бактерії. P74-26 надзвичайно стабільний бактеріофаг і може заражати бактерії, що живуть в гарячих джерелах.

Найден вирус с длинным хвостом, который нападает на бактерии

Найден вирус с длинным хвостом, который нападает на бактерии

Ілюстрація вірусу з унікальним довгим хвостом. Зображення: Agnello et al., Journal of Biological Chemistry

Аналіз за допомогою мікроскопів показав, що кожен хвіст фага складається з безлічі невеликих будівельних блоків, які збираються, утворюючи довгу трубку. Ці елементи можуть змінювати форму або конформацію, взаємодіючи один з одним.

«Ця зміна форми важливо для того, щоб будівельні блоки підходили один до одного і утворювали правильну структуру хвостової труби », — відзначають автори дослідження.

Бактеріофаги представляють одну з можливих альтернатив антибіотиків для боротьби зі стійкими мікроорганізмами. Вчені вважають, що, вивчаючи структуру цих вірусів, можна розробити більш ефективні методи лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button