Наука

З’явилася вакцина проти герпесу 4 типу. Вона запобіжить розсіяному склерозу і раку (відео)

Нещодавно розроблена вакцина забезпечує імунітет проти вірусу Епштейна-Барра і потенційно може стати ліками від розсіяного склерозу.

Дослідники розробили новаторську вакцину, яка генерує два типи імунітету проти вірусу Епштейна — Барр. Вчені вважають, що він — причина таких захворювань, як розсіяний склероз і деякі види раку.

Дослідження, опубліковане минулого року, показало, що ризик розвитку розсіяного склерозу (РС) збільшується в 32 рази після зараження вірусом Епштейна — Барр (EBV), також відомий як вірус герпесу людини 4 типу, це вид вірусів з підродини гамма-герпесвірусів сімейства герпесвірусів. Тому біологи з Медичного науково-дослідного інституту QIMR Berghofer розпочали розробку вакцини проти вірусу.

Член сімейства вірусів герпесу, EBV переносить близько 95% населення. Більшість з них заражаються в дитинстві, а потім вірус «спить». Але інфекція, перенесена в підлітковому або ранньому дорослому віці, може викликати інфекційний мононуклеоз. Він вважається основним фактором ризику розвитку таких захворювань, як розсіяний склероз. Крім того, вчені зв’язали EBV з декількома типами лімфоми і раку носоглотки.

Вже існуючі антитіла, що виробляються В-клітинами, забезпечують захист від гострої вірусної інфекції. Але ефективний довгостроковий контроль залежить від клітинного імунітету, який забезпечувався б Т-кілерами, які відповідають за знищення заражених вірусом клітин. Тому дослідники розробили вакцину, націлену на обидві частини імунної системи.

Вчені протестували вакцину в рамках експерименту. Вони вводили її в лімфатичні вузли мишей. Виявилося, що вона виробляє потужний гуморальний і клітинний імунітет під час первинної і прихованої інфекції EBV. Імунна відповідь, що виробляється вакциною, також ліквідував або значно затримав зростання клітин пухлини EBV-позитивної лімфоми в лабораторних моделях.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications. У відео нижче, підготовленому QIMR Berghofer, пояснюється, що таке EBV і як працює вакцина.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button