Земля

Модифікована пшениця допоможе вирішити проблему нестачі продовольства в світі

Дослідники з Австралії модифікували пшеницю і збільшили обсяг врожаїв на 12%. Це допоможе впоратися з голодом в країнах, що розвиваються.

Image by Dinh Khoi Nguyen from Pixabay

Дослідники з Університету Йорка (Австралія) створили новий модифікований сорт пшениці, який збільшує виробництво зерна на 12%. Вчені пояснили, що пшениця є однією з найважливіших продовольчих культур у світі, вона забезпечує 20% раціону людини. В умовах постійно зростаючого світового попиту на продовольство, підвищення врожайності сільськогосподарських культур має вирішальне значення.

Виробники пшениці працюють над збільшенням урожайності для задоволення світового попиту, але після «зеленої революції» 1960-х років темпи зростання врожайності різко сповільнилися і зараз складають менше 1% в рік. Більшість поліпшень вчені досягли шляхом селекції сортів, які виробляють більшу кількість зерна, але інші дослідники шукали можливість збільшити врожайність завдяки виробництву рослин з великою кількістю зерна.

Дослідники з Університету Йорка вирішили цю проблему шляхом прямої зміни продуктивності пшениці завдяки збільшенню кількості білка, який контролює темпи росту рослин. Це призвело до того, що вони зробили зерна на 12% більше, ніж у традиційного сорту. В ході польових експериментів, проведених співробітниками в Чилі, вони виявили, що врожайність різко підвищилася.

Партнери з досліджень в Австралійському університеті Чилі провели польові експерименти, які продемонстрували ефективність рослин в сільськогосподарських умовах. Зараз команда шукає способи зробити ці дослідження доступними для фермерів і більш широких верств промисловості, щоб допомогти їм у прийнятті рішень про виробництво нових сільськогосподарських культур.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments