Земля

Мавпи винайшли соцмережі

Зараз люди різного віку залежні від соціальних мереж. Однак соцмережі – це не винахід цифрової ери. Вчені довели, що подібність фейсбукам, твітерам існує у мавп. Примати, як виявилося, залежать від соцмереж і з радістю переймають поширювані через них тенденції.

Вчені з Сент-Ендрюського університету (Великобританії) провели аналіз соціальної взаємодії у мавп і побачили, що “тваринні соцмережі” можуть впливати на поширення нових культурних технологій. Поки дослідники вивчили тільки поведінку білячих мавп, але сподіваються, що подібна поведінка схожа і в інших тварин.

За словами вчених, їм вдалося побачити, що інновації в групі не поширюються в хаотичному порядку, а лише у відповідності з соціальною активністю тварин. Для експерименту вчені уважно проаналізували групи мавп і відзначили, яке місце займає кожна тварина у своїй групі: хто більш активний, а хто менш, хто знаходиться в центрі соціального життя, а хто – на периферії. Після цього потрібно було поширити серед груп мавп інформацію про те, як відкривати коробку з ласощами для тварин.

Коробку можна було б відкрити двома різними способами: або піднімаючи кришку спереду або повертаючи її. Для початку вчені навчили відкривати коробку альфа-самців кожної групи. Одного альфа-самця вчили тільки піднімати кришку для відкриття коробки, а іншого – тільки повертати. Далі, альфа-самці «понесли» знання своїм групам, а дослідники спостерігали, яким чином буде поширюватися знання в межах групи. Виявилося, що в обох групах соціально активні мавпи швидше освоїли метод відкриття коробки, запропонований лідером. Менш активні мавпи куди повільніше освоїли новий навик.

Зараз вчені мають намір продовжити дослідження і вивчити характер соціальної взаємодії білячих мавп в інших умовах, а не тільки під час навчання новим навичкам. Планується подивитися, як вони ведуть себе при пошуку їжі, пересуванні по місцевості, під час відпочинку, і яким чином соціальні зв’язки впливають на цю діяльність. Передбачається, що у цього виду мавп існують свого роду субкультури, коли тип поведінки поширюється лише на невелику кількість учасників групи. При цьому в одній групі може бути кілька таких субкультур.

Швидше за все, мавпи формують подобу соціальних мереж за інтересами і ступенями соціальної активності. Виходить, ми, люди, не новатори – тварини теж вміють ставати «лайки» і додавати друзів.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button