Технології

Піт спортсменів застосували в якості електроліту

Вчені з Університету Глазго створили прототип суперконденсатора, здатного забезпечувати гаджети електрикою під час занять спортом.

Для виготовлення прототипу розробники застосували змішану тканину з целюлози і поліестеру, що використовується для виготовлення спортивного одягу і здатну добре вбирати піт. Тканину покрили полімером з додаванням демитилсульфоксида і отримали в результаті гнучкий суперконденсатор, здатний накопичувати електричний заряд набагато швидше звичайних акумуляторних батарей.

Найцікавіше, що роль електроліту в цьому конденсаторі виконує піт, який людський організм в достатку виділяє під час занять спортом. Розробники спочатку випробували прототип на сольовому розчині — штучний аналог поту — і отримали щільність енергії у Вт·год/кг та щільність потужності в 330 Вт·год/кг при напрузі 1,31 вольта. Прототип таким чином був здатний живити електроенергією світловий діод.

При випробуваннях в реальних умовах — на  справжньому спортсмені і природному поті, щільність енергії знизилася. Проте розмір випробуваного прототипу не перевищував поштову марку, і розробники впевнені, що якщо збільшити площу суперконденсатора, то він може виявитися цілком придатний для живлення сенсорів та іншої електроніки, які стежать за фізичним станом і використовуються під час занять спортом. Під час випробувань конденсатор також успішно пережив процес прання, тисячу циклів згинання і 4000 циклів зарядки, тобто цілком придатний для того, щоб бути інтегрованим в одяг.

Докладніше про незвичайний суперконденсатор можна дізнатися зі статті, опублікованої розробниками в журналі Advanced Materials.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments