Технології

Страхітливі роботи, що знаходяться в даний час в розробці

Сьогодні роботи здатні відправитися в найвіддаленіші куточки планети, спілкуватися, як люди, і навіть вчитися, але розвиток робототехніки може бути настільки ж страшною перспективою, як і захоплюючою. Згадайте хоча б будь-який з фільмів «Термінатор».

Оскільки ШI (штучний інтелект) вдосконалюється з кожним роком, можливо, незабаром роботи почнуть думати самостійно, і одного разу зможуть навіть захопити світ. Так на яких роботів нам варто поглянути одночасно з захопленням і побоюванням?

REEM

Устрашающие роботы, находящиеся в настоящее время в разработке

REEM — повнорозмірний робот-гуманоїд, здатний виступати в ролі гіда, адміністратора, конферансьє і навіть виголошувати промови або проводити презентації декількома мовами. Його виробники, компанія PAL-Robotics, заявляють, що вони створили REEM з метою надати дружнє, інтерактивне джерело інформації, яке можна використовувати в торгових центрах, аеропортах, лікарнях та інших громадських місцях. Що ж, ідея сама по собі непогана, але краще все ж з обережністю наближатися до цього робота.

GhostSwimmer – робот-акула

Устрашающие роботы, находящиеся в настоящее время в разработке

Це безпілотний підводний апарат, який імітує акулу або іншу велику рибу, яка плаває у воді. Таке непомітне «маскування» дозволяє йому проводити підводну розвідку і спостереження на глибинах понад 90 метрів, залишаючись поза підозрою, що підводному човні не під силу. З цієї причини ВМС США планують використовувати апарат для моніторингу океанів, не піддаючи небезпеці людські життя.

BionicANTS – робот-мураха

Устрашающие роботы, находящиеся в настоящее время в разработке

Ці роботи-комахи є автономними, що означає, що вони можуть функціонувати самостійно і реагувати на подразники навколо них в режимі реального часу. Як і справжні мурахи, ці роботи набагато більше орієнтовані на групу, ніж на людину. Вони можуть спілкуватися і координувати свої дії з іншими, що знаходяться поблизу роботами-мурахами для вирішення складних завдань. Так що, можливо, вже зовсім скоро ми побачимо цілі колонії крихітних роботизованих комах, бігають навколо.

СВ2 – робот-дитина

Устрашающие роботы, находящиеся в настоящее время в разработке

Інженери створили цього схожого на дитину робота з однією метою — перевірити можливості навчання ШІ (штучного інтелекту). Розроблений в університеті Осаки в Японії, CB2 був створений з можливістю розпізнавати вираз обличчя і жести і витягувати значення з побаченого так само, як це робить людське немовля. Провідний вчений проекту заявив, що однією з їх цілей було навчання CB2 людської мови, і він вірить, що коли-небудь в майбутньому з’явиться ціла нова раса людей-роботів, які живуть поруч з реальними людьми.

BigDog – бойовий робот-собака

Устрашающие роботы, находящиеся в настоящее время в разработке

Приблизно розміром з маленького мула, цей чотириногий робот був створений на кошти військового відомства компанією Boston Dynamics, що належить Google. Він може переносити важке спорядження аж до 45 кілограмів і пересуватися по важкопрохідній місцевості, що робить його дуже корисним для солдатів.

Robugtix T8X – робот-павук

Устрашающие роботы, находящиеся в настоящее время в разработке

Немає потреби пояснювати, що робить T8X таким страхітливим, просто той факт, що це гігантський робот-павук, сам по собі досить страшний. Хоча зовнішній вигляд — це ще не все, цей робот запрограмований рухатися й поводитися точно так само, як справжній павук, збільшуючи жах, який вселяє у десять разів. На щастя, T8X — це всього лише іграшка з дистанційним керуванням, але у компанії, яка стоїть за створенням T8X, є кілька нових роботів-павуків, які ще більше автономні і ще більш моторошні на вигляд.

ASIMO

Устрашающие роботы, находящиеся в настоящее время в разработке

ASIMO — робот-гуманоїд, в даний час розробляється компанією Honda Robotics. Проект ASIMO стартував у 2000 році, і на сьогодні він є одним з найбільш просунутих роботів-гуманоїдів у світі, здатних розпізнавати обличчя, голос і жести, і він може самостійно вирішувати, як реагувати, наприклад, помахати або потиснути запропоновану руку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button