Технології

Швейцарські вчені з’ясували, як імбир заліковує рани

Швейцарські фахівці розробили новий лікувальний засіб у вигляді піни, яка покликана запобігати появі великих шрамів і допомагати ранам швидко затягуватися. Як повідомляє на своєму сайті Федеральна науково-дослідна лабораторія з матеріалознавства (EMPA), головним інгредієнтом цього засобу є трав’яниста рослина сімейства імбирних куркума.

Хоча мільйони людей у світі щоденно страждають від ран, які повільно гояться, особливо в місцях згинів рук і ніг, процес загоєння все ще «в повній мірі не розуміють і тим більше не взято під контроль», зазначає EMPA. Ця обставина послужила для фахівців лабораторії спонукальним мотивом для проведення досліджень, в ході яких були застосовані інноваційні підходи та використані нові матеріали.

«Традиційне лікування націлене на ізольовані фактори оздоровлення, зокрема, на постачання рани киснем або підтримання вологості, але це викликає недостатню реакцію», — заявив Маркус Роттмар, керівник проєкту, що отримав назву Scaravoid.
У розробках швейцарських учених важливу роль відіграють біологічні полімерні диски, які вводяться в піну під сильним тиском.

Пориста структура піни сприяє росту нових клітин на місці рани. При цьому розмір порів полімеру можна регулювати, щоб процес загоєння йшов максимально ефективно. Нові клітини в результаті утворюють тканину, а піна руйнується біологічним шляхом. В піну додають куркумін, який виконує роль протизапального засобу. Він вивільняється поступово, забезпечуючи «природний баланс, необхідний для загоєння рани».

У проєкті Scaravoid вчені врахували властивість організму людини «диригувати серією факторів для затягування рани та її заповнення новою тканиною». На експериментальній стадії застосовувалися «невеликі полімерні диски». Для клінічного застосування лікарі будуть використовувати полімерні мембрани, яким можна буде надавати необхідну форму, яка відповідатиме розмірам рани.

Кнопка «Наверх»
Закрыть