Екологія

Південна Америка розорена безпрецедентною посухою і пожежами. Загинули тисячі видів

В умовах екологічного стресу, викликаного історичною посухою, великі ділянки лісів і водно-болотних угідь в центральній частині Південної Америки, відомі своїм винятковим біорізноманіттям, спустошені руйнівними пожежами. Це вплинуло не тільки на природу, але і на добробут людей, передає AFP.

Території, які постраждали найсильніше

Експерти кажуть, що лісові пожежі в регіоні, який охоплює Аргентину, Бразилію, Болівію і Парагвай (особливо в регіоні між річками Парагвай, Парана і Уругвай) досягли критичної позначки в 2020 році.

«Відбулося різке збільшення кількості пожеж. В Аргентині зростання склало близько 170%, це дуже серйозно », – заявила Елізабет Мохле, дослідник екологічної політики в Національному університеті Сан-Мартін в Аргентині (UNSM). За її словами, це частина ширшої проблеми, що торкнулася в цьому році кілька регіонів світу, в тому числі бразильський штат Амазонас, Австралію, Каліфорнію і Гран-Чако, другий за величиною ліс в Південній Америці після Амазонки.

Пантанал – велика заболочена тектонічна западина в Бразилії, невеликі частини її також розташовані в Болівії і Парагваї, в басейні річки Парагвай. Знаходиться на заході штату Мату-Гросу-ду-Сул і на півдні штату Мату-Гросу.Пантанал. Це найбільше в світі водно-болотне угіддя і воно переживає найсильнішу посуху за 47 років.

Річка Парана – одна з найпотужніших на планеті, бере початок в Бразилії і впадає в гирлі річки Плейт – знаходиться на найнижчому рівні з 1970 року. У серпні в Росаріо, на сході Аргентини, рівень води впав до 80 сантиметрів, замість звичайних 3-4 метрів для того часу року.

Те ж саме і з річкою Парагвай, яка знаходиться на найнижчому рівні «за півстоліття», згідно з національним метеорологічного центру Парагваю в Асунсьйоні.

Постраждалі види

Пожежі роздуваються ідеальними умовами, включаючи сильний вітер, температуру вище 40 ° C і сухий сезон, коли фермери використовують підсічно-вогневі методи землеробства, щоб спробувати відновити ґрунт.

У Парагваї «пожежі в кінці вересня і в перший тиждень жовтня побили всі рекорди», – заявив Едуардо Мінг, високопоставлений співробітник національного метеорологічного центру. За даними влади, кількість пожеж в 2020 році в цілому збільшилася на 46 відсотків.

Столиця Парагваю Асунсьйон і кілька міст на північному сході Аргентини і південній Бразилії провели дні і навіть тижні в густому тумані через сильні пожежі. А без звичайних дощових опадів, які зволожують ґрунт, особливо сильно постраждали заболочені землі.

Дельта Парани, де мешкають такі види, як ягуар, Пампаській кіт і кілька гризунів, з січня піддалася безпрецедентній інтенсивності пожеж, залишивши після себе «попелясту пустелю» на десятках тисяч гектарів водно-болотних угідь.

«Рептилії, перелітні птахи, дрібні ссавці та черепахи загинули», – заявив Сезар Массі, натураліст з аргентинської провінції Санта-Фе. «Я пам’ятаю, що під час останньої посухи в 2008 році були пожежі. Але в цьому році вони були сильнішими, інтенсивніше і тривали довше ».

Вплив на людину

Сільське господарство є величезним джерелом доходу для країн цього регіону, але підсічно-вогневі методи лише погіршують ситуацію.

За даними Greenpeace, на півночі Аргентини, «незважаючи на обмеження COVID-19, з 15 березня по 30 вересня, площа Буенос-Айреса була вирубана вдвічі більше, ніж в аналогічний період».

Громадська організація Mighty Earth заявляє, що сухі ліси Парагваю є «одним з основних місць вирубки лісів в світі, в основному через розширення пасовищ і недавніх плантацій соєвих бобів». Відзначимо, що уряд Аргентини звинуватив тваринників в підпалах для «збільшення площі пасовищ» в дельті Парани.

Проблема не вирішується

Одна з проблем полягає в тому, що у громадської організації немає необхідного фінансування від уряду для забезпечення дотримання правил і ініціювання великих проєктів відновлення або захисту дикої природи під час кризи.

«В уряду провінції все менше і менше коштів на профілактику, немає постів спостереження, екологічна поліція практично відсутня», – заявив Альфредо Лейтес, член екологічного колективу Ambiente en Lucha з Кордови, Аргентина.

У Бразилії “кількість контрактів з добровольцями” скоротилося на 58% », – завила Аліка Туо з інституту Centro de Vida, маючи на увазі людей, які мобілізувалися для гасіння пожеж. Вона покладає провину на президента Бразилії Жаїра Болсонару, відомого скептика проблеми зміни клімату.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button