Екологія

Розроблено новий вид біопалива на основі рослинних відходів

Багато вчених в один голос стверджують: за біопаливом на основі рослинних відходів майбутнє. Нещодавно американські вчені з Каліфорнійського університету в Девісі оприлюднили свою нову розробку – біопаливо, виготовлене з використанням відходів целюлозного виробництва, яке за своїми властивостями дуже схоже на бензин. По суті це означає, що ми стали на крок ближче до комерційного виробництва екологічно чистого виду палива на рослинній основі, яке виходить за рамки біодизеля і охоплює інші важливі види пального, головне – не тільки «зеленого».

Розроблено новий вид біопалива на основі рослинних відходів

Велика перевага процесів, подібних тому, який розробили в США (навіть на відміну від інших видів біопалива), полягає в тому, що сировина, яка використовується для виробництва такого виду екологічно чистого палива, являє собою відходи будь-якого виду виробництва, в даному випадку целюлозного. Таким чином відпадає необхідність вирощування більшої кількості відповідних культур, що часто створює певні труднощі для розвитку сільського господарства. Рослинні відходи завжди є у великій кількості, часом навіть у надлишку. І це прекрасний спосіб утилізувати їх з користю, не завдаючи при цьому шкоди навколишньому середовищу.

“Найпримітніше – це те, що існує величезна кількість різних процесів, що дозволяють виробляти лінійні вуглеводні, проте до цих пір ніхто не зміг отримати з цього вигоду і налагодити на цій основі виробництво біопалива, яке дуже схоже на бензин,” – Марк Маскал, професор хімії в Каліфорнійському університеті в Девісі.

Нова розробка докладно описана у науково-дослідницькій роботі, представленій Марком Маскалом. Традиційне дизельне паливо складається з довгих прямих ланцюжків атомів вуглецю, а молекули, що входять до складу бензину, коротші і мають розгалужену структуру. Це означає, що бензин і дизельне паливо випаровуються при різних температурах і тиску, що відбивається на дизайні дизельних і бензинових двигунів.

Біодизель, вироблений на основі очищених рослинних масел, сьогодні є економічно вигідним з точки зору його використання в модифікованих дизельних двигунах. Біопаливо на основі рослинних відходів зможе розширити сфери застосування відновлюваних видів палива.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button