Екологія

Концентрація мікропластику в Середземному морі зросла в 3 рази за 20 років

Дослідження придонних відкладень зафіксувало збільшення кількості частинок мікропластику в Середземному морі.

Екологи з Автономного університету Барселони в Іспанії та Ольборзького університету в Данії провели масштабний аналіз відкладень на дні Середземного моря. Дослідження показало, що концентрація частинок мікропластику у воді зростала з 1980-х років, а з 2000 року вона збільшилася втричі.

У своїй роботі вчені проаналізували, що відбувається з крихітними частинками пластику, коли вони занурюються на дно моря. Екологи зібрали ядро осаду в західній частині Середземного моря і використовували передові технології візуалізації для вивчення частинок розміром до 11 мкм.

Проби придонних відкладень з Середземного моря. Зображення: ICTA-UAB

Дослідження показало, що після занурення на морське дно пластик зберігається фактично в незайманому стані. Відсутність ерозії, кисню і світла призводить до того, що частинки, що потрапили в океан ще в 60-х роках минулого століття досі «зберігаються» на дні моря.

Завдяки дивовижному збереженню частинок, вчені встановили, як змінювалося забруднення за останні роки. Дослідження показало, що приблизно з початку 2000-х років кількість сміття стало особливо швидко зростати, при цьому придонні відкладення відповідають змінам у світовому виробництві пластику за минулі десятиліття.

З 1980-х років, але особливо в останні два десятиліття, спостерігається збільшення накопичення частинок поліетилену та поліпропілену з упаковки, пляшок та харчових плівок, а також поліестеру з синтетичних волокон у тканинах для одягу. Майкл Грелод, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button