Здоров'я

Пивні животи смертельно небезпечні

Невтішні новини для чоловіків і жінок з життєрадісним пивним черевцем: їх ризики за останнім дослідженням виявилися навіть вище, ніж у людей зі значною зайвою вагою.

Пивные животы смертельно опасны

Журнал Annals of Internal Medicine опублікував результати великого статистичного дослідження, в якому брало участь 15 тисяч осіб, більше половини з яких – жінки. Була використана модель пропорційних ризиків Кокса. Метою дослідження було, зробивши поправку на інші ризики, з’ясувати кардіоваскулярні та інші смертельні ризики для людей з різною формою ожиріння.

З’ясувалося наступне. Люди з центральним ожирінням – з жировими відкладеннями на животі, тобто з пивним животом – ризикують набагато більше, ніж люди з нормальною вагою, але до того ж вони ризикують більше, ніж просто дуже повні.

Чоловік з нормальним індексом маси тіла (22), але з центральним ожирінням, має ризик смерті в 1,87 разів вище, ніж чоловік з аналогічним ІМТ, але без ожиріння. Але при цьому він ризикує в два рази більше, ніж чоловік з високим ІМТ.

Ці ризики відрізняються в 1,5 і 1,3 рази відповідно, жінка з центральним ожирінням ризикує в 1,48 разів більше, ніж жінка з нормальним ІМТ і в 1,3 рази більше, ніж якщо у неї високий ІМТ.

Індекс маси тіла визначається так: вага в кілограмах ділиться на квадрат росту в метрах.

У попередніх дослідженнях неправильне співвідношення розміру талії і стегон пов’язали з кардіоваскулярними ризиками та ризиком цукрового діабету другого типу, але нинішнє дослідження – перше, у якому ризики оцінені кількісно.

«Не всякий жир однаково небезпечний», — пояснив газеті El Pais ендокринолог Антоніо Мас. «Вісцеральний (навколишній органи) жир метаболічно більш активний і його надлишок веде до збільшення резистентності до інсуліну і, як наслідок, діабету, а також до погіршення показників ліпідного профілю крові. Це клінічний маркер метаболічного синдрому, який характеризується безліччю факторів кардіоваскулярного ризику і більшим збільшенням смертності».

Натхнення: zdorovie.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button