Здоров'я

Що вбиває чоловіків частіше ніж жінок?

Журнал Bioscience Reports опублікував дані, отримані американськими дослідниками з Університету Огасти. Згідно з цими даними, чоловіки вкрай вразливі перед клітинним стресом, який частіше викликає у них серцеві напади та інсульти.


Після серії експериментів зі щурами, вчені виявили, що в організмі самок цих тварин, які страждали від високого тиску, вироблялося більше молекул, які допомагають розширювати судини. У самців, навпаки, таких молекул було занадто мало.

Мова, зокрема, йде про речовину BH4, що виконує роль «помічника» ферментів, які виробляють молекули моноокиси азоту. За словами вчених, моноокис азоту «командує» різними процесами в організмі, включаючи механізми розширення і звуження судин, а також старіння. Раніше проводилися досліди, які свідчили про те, що в тих випадках, коли в організм введено велику кількість речовин зі сполуками азоту, старіння тіла сповільнювалося, а тривалість життя, відповідно, збільшувалася.

На жаль, чоловічий організм, як випливає з даної роботи, виробляє в порівнянні з жіночим набагато менше ферментів, пов’язаних зі складанням важливих для судин молекул моноокису азоту. Дослідники змогли з’ясувати, що здатність чоловічого організму виробляти рятівні для нього субстанції залежала від того, як багато в ньому було оксидантів. Якщо їх кількість була більшою, це активував вироблення молекул, які гальмували утворення моноокису азоту. Але в умовах експерименту додавання антиоксиданту в воду, яку пили самці, допомагало виправити це і добитися вироблення азотистих з’єднань, які покращують стан судин і знижують у результаті тиск.

Чому це відбувається саме так, вчені поки не знають.

Кнопка «Наверх»
Закрыть