Екологія

Швидкість танення льодів зростає

Вимірювання, які проводилися за допомогою п’яти обладнаних радарами супутників протягом двох десятиліть, демонструють, що швидкість танення льодів зростає для 30 льодовиків, розташованих у західній частині Землі Палмера, на південно-заході Антарктичного півострова.


У новому дослідженні вчені проводять аналіз радарних даних, зібраних протягом 24 років за допомогою супутників, в число яких входять місії ЄКА Envisat і ERS, а також місія Copernicus Sentinel-1.

Радар особливо добре підходить для стеження за приполярними областями поверхні Землі, в яких часто «гостює» погана погода і протягом досить тривалих періодів часу в них буває досить темно, оскільки радар може збирати інформацію вдень і вночі, незважаючи на погоду.

Склавши карту руху більш ніж 30 льодовиків з цієї області, дослідники знайшли, що між 1992 і 2016 р. течія більшості льодовиків прискорювалося на 20-30 сантиметрів на добу. Це еквівалентно 13-процентному збільшенню швидкості течії льодів в середньому по всій області.

Крім того, команда об’єднала ці спостереження, проведені за допомогою супутників, з моделлю течії льодів, щоб отримати прогнози з тих зон приполярних областей, для яких недоступні дані з супутників. Це дозволило вченим оцінити, що виявлене збільшення швидкості руху льодовиків зумовило перехід 15 кубічних кілометрів льоду в рік в океан, що оточує льодовики.

Ці знахідки ставлять під сумнів результати іншого проведеного раніше дослідження, згідно з яким ця область втрачає в три рази більше льоду, ніж за результатами цих досліджень.

Дослідження вийшло в журналі Geophysical Research Letters; головний автор Ганна Хогг (Anna Hogg) з Центру спостережень і моделювання полярних областей Сполученого Королівства (UK Centre for Polar Observation and Modelling).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button