Земля

Північні кити виявилися на межі зникнення

Білі носороги, амурські тигри, західні горили, суматранські копитні… Цей список видів великих тварин, які прикрашають нашу планету і перебувають на межі зникнення, можна, на жаль, продовжувати досить довго. Тепер до них приєдналися і північні гладкі кити Eubalaena glacіalіs.

Фахівці Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) б’ють тривогу. Нові дані показують, що 2017 рік завдав важкого удару по популяції одного з найрідкісніших видів морських ссавців – північного гладкого кита. На думку урядовців та вчених, якщо не вжити екстрених заходів з порятунку цих велетнів, їм загрожує неминуче зникнення.

Північний гладкий кит живе у північно-західній частині Атлантичного океану. Зиму ці тварини проводять в помірних широтах, а навесні відправляються до узбережжя Нової Англії і Канади. Чисельність морських гігантів поступово знижується з 2010 року, але за останні дванадцять місяців загинуло сімнадцять з 450 тварин. Крім того період високої смертності збігся з демографічною кризою. На сьогоднішній день у природі налічується лише сто статевозрілих самок.

В якості основних причин загибелі китів називають зіткнення з судами і потрапляння в рибальські мережі. Тепер результати декількох досліджень показують, що ситуація дійсно дуже важка. Як повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Scientific Reports, північні гладкі кити мігрують набагато швидше і далі, ніж вважалося раніше. Це означає, що у пошуках їжі вони можуть виходити за межі охоронюваних районів і піддавати своє життя небезпеці.

В ході іншого дослідження, результати якого були опубліковані в виданні Endangered Species Research, вчені займалися екскрементами китів. Вони виявили, що у тварин, які заплутувалися в рибальських мережах, але зуміли врятуватися, довгий час виділяються гормони, які свідчать про сильний стрес. На думку вчених, такий підвищений гормональний фон негативно впливає на статеву функцію китів і не дозволяє їм ефективно розмножуватися.

“Нам доводиться використовувати слово “зникнення”, тому що саме про це говорять лінії трендів, і ми не можемо цього допустити”, – говорить чиновник NOAA Джон Буллард (John Bullard).

Що ж, безумовно, проблема позначена, спроба сколихнути громадську думку зроблена. Одним з перших кроків для дослідників і чиновників зараз стане пошук найбільш безпечних способів ведення промислу на територіях проживання китів. Також найближчим часом буде розроблена нова стратегія моніторингу поголів’я виду.

Кит – це навіть не носоріг, існування таких великих тварин неможливо підтримувати в штучних умовах. Залишається сподіватися, що зусилля небайдужих до проблеми людей не пропадуть даремно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button