Всесвіт

Планета Х поставила астрономів в глухий кут

Раніше в цьому році американські вчені представили докази існування Дев’ятої планети (вона ж Планета Х) Сонячної системи, планети масою приблизно як у Нептуна, що рухається по еліптичній орбіті на відстані близько 10 відстаней Сонце-Плутон від нашої зірки. З тих пір теоретики напружено працюють над описом механізму, який дозволив би цій планеті опинитися на настільки широкій орбіті навколо Сонця.

a9e76a00fb63306002a83a26ed7aa1a1

У новому дослідженні астрономи НАСА на чолі з Конджі Лі з Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру, США, провели мільйони сеансів комп’ютерного моделювання для оцінки ймовірності розвитку трьох можливих сценаріїв походження таємничої Дев’ятої планети.

Перший і найбільш вірогідний з розглянутих авторами роботи сценаріїв передбачає поряд із Сонячною системою зірки, під дією гравітації якої відбулося розширення орбіти Планети 9. Однак при такому сценарії більш вірогідним є повне виштовхування планети за межі Сонячної системи, і тому ймовірність переходу Планети 9 на її нинішню орбіту оцінюється всього лише в 10 відсотків в кращому випадку.

Крім того команда Лі розглянула дві менш ймовірні можливості походження Дев’ятої планети. За першою з цих версій Планета 9 була захоплена з іншої планетної системи зірки, проходячи повз Сонця, в той час як друга версія припускає, що Планета 9 є планетою, яка вільно рухається в космосі планету і занадто близько підішла до Сонячної системи. Однак, розглянувши обидві ці можливості, автори приходять до висновку, що ймовірність кожної з них не перевищує двох відсотків.

Таким чином, на даний момент походження Планети 9 продовжує залишатися загадкою.

«Факти вказують на існування цієї планети, але поки ми не можемо точно пояснити, звідки вона взялася», – сказав Лі.

Робота прийнята до публікації в журналі Astrophysical Journal Letters.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button