Всесвіт

ESO покаже перший знімок горизонту подій чорної діри 10 квітня

Обсерваторія ESO покаже перший знімок горизонту подій чорної діри Стрілець А* 10 квітня. Прес-конференція пройде одночасно в різних країнах світу і транслюватиметься на YouTube.

Співробітники ESO повідомили про «революційні» результати проекту Event Horizon Telescope, який зібрав величезний масив даних про чорну діру Стрілець А*,  який дозволив отримати перший знімок горизонту подій. 10 квітня в декількох країнах стартує прес-конференція, в якій вчені розкажуть, що їм вдалося дізнатися про надмасивні об’єкти, що сформували Чумацький Шлях.

Завдяки гігабайтам нової інформації астрономи змоделюють, як виглядає серце Галактики. Оскільки чорна діра поглинає електромагнітне випромінювання і світло, для всіх існуючих телескопів вона залишається фактично невидимий.

Однак, об’єднавши міць декількох апаратів, в ESO спостерігали за горизонтом подій, прихованим за хмарами пилу і газу. Що відбувається за межами Чумацького Шляху, дослідники розкажуть у трансляції на YouTube, яка пройде за центральноєвропейським часом в 15 годин.

Кнопка «Наверх»