Всесвіт

У центрі галактики NGC 2356 знайшли величезну кількість темної матерії

Нове дослідження, проведене астрономами, вказує на те, що галактика NGC 2356 має значну кількість темної матерії у своєму центральному регіоні. Робота, представлена в препринті 2 жовтня arXiv.org, може кинути виклик модифікованій теорії ньютонової динаміки. Розташована в 114 мільйонів світлових років від нас у комплексі суперкластера Гідри-Центавра галактика NGC 2356 — це яскрава інфрачервона галактика (LIRG), одна з найяскравіших галактик поблизу і найяскравіша галактика в інфрачервоному світлі, розташована в межах червоного зсуву 0,01 від Землі.

NGC 3256 сформувалася в результаті злиття двох багатих газом дисків галактик, обернених практично лицем до лиця. Такі властивості роблять LIRG відмінною мішенню для вивчення темної матерії.

Скільки в тобі темної матерії?

«Ми досліджували розподіл центральної маси в яскравій інфрачервоній галактиці NGC 3256 на відстані 35 Мпк, використовуючи спостереження CO(1-0) Атакамського великого міліметрового та субміліметрового масиву (ALMA) і даних ближнього інфрачервоного світла 2MASS», пишуть у роботі вчені під керівництвом Ісри Абдулхазіма Мохаммеда Алі.

Аналіз доступних даних дозволив науковцям визначити розподіл маси в NGC 2356. Виявилося, що значна кількість невидимої динамічної маси (близько 48 мільярдів сонячних мас) знаходиться в центральному регіоні галактики. Частка невидимої маси склала близько 87% від динамічної.

В центре галактики NGC 2356 нашли огромное количество темной материи

На думку авторів роботи, таку кількість невидимої маси не може бути пояснено молекулярною масою і зоряною масою в центральній області. Тому вони припускають, що невидима маса, ймовірно, обумовлена наявністю темної матерії.

«Кількість темної матерії складає близько 4.84 ± 0.42 * 1010 сонячних мас, що безумовно перевищує масу зірки. Ця галактика вимагає існування величезної кількості темної матерії в центральній області».

«Що більш важливо, так це те, що цю проблему відсутньої маси можна пояснити традиційною теорією модифікованої ньютонової мов завдяки сильному прискоренню в центральній області галактики. Відповідно, темна матерія в центрах галактик становить серйозну проблему для традиційних моделей MOND».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button