Всесвіт

Вчені перевірили теорію панспермії на тихоходах: вони можуть подорожувати в космосі

Дослідники з Кента перевірили, наскільки добре тихоходи можуть витримувати ударний тиск, який може викликати зіткнення з астероїдом. Тим самим вчені перевіряють теорію панспермії. Про це пише журнал Astrobiology.

Тихоходи – одні з найскладніших форм життя, коли-небудь виявлених на Землі. Вчені висловили припущення, що вони (або аналогічні організми) можуть сіяти життя в космосі, «подорожуючи автостопом» на астероїдах. Тепер дослідники перевірили цю гіпотезу, вистріливши тихоходами з газового пістолета в пісок і подивившись, наскільки добре вони виживають.

Тихоходи, зіткнувшись з суворими умовами навколишнього середовища, висихають і згортаються в захисний шар, званий чаном, що дозволяє їм вижити, поки умови знову не стануть більш сприятливими. Було відмічено, що при цьому вони виживають при температурах кипіння і замерзання, інтенсивної радіації, нищівному тиску, подібному тиску на дні морських глибин, і навіть здатні здійснювати подорожі в космос.

Тому тихоходи розглядалися як кандидати на панспермію гіпотезу, яка передбачає, що життя може поширюватися між планетами і місяцями за допомогою астероїдів.

Для своєї роботи команда вчених заморозила зразки тихоходів на 48 годин, що змусило їх прийняти форму захисного чана. Потім вони завантажили зразки в нейлоновий кожух і вистрілили з легкого газового пістолета в пісок. Були виміряні швидкості удару і ударний тиск, а потім тихоходи були зібрані для огляду отриманих ушкоджень.

Дослідники визначили верхню межу їх виживання в цьому сценарії – швидкість удару 3240 км / год, що створює стрибок тиску в 1,14 гігапаскаля (ГПа). Максимальна швидкість, на якій вижили 100% тихоходів, склала 2621 км / год, в той час, як близько 60% продовжували витримувати удари до 2970 км / год.

Команда помітила, що тихоходам, які залишилися в живих треба було до 36 годин, щоб вийти зі стану чана і знову почати рух – набагато довше, ніж контрольній групі, яка була заморожена, а потім розморожена, але не проходила випробування. Їм треба було 8-9 годин, щоб відновитися.

Дослідники говорять, що більшість ударів астероїдів створять занадто високий для тихоходів тиск, але частина з ударів відбувається повільніше, в межах допустимого діапазону. Наприклад, до третини зіткнень з астероїдами на Місяці можуть бути придатні для виживання тихоходів.

Команда також стверджує, що ці результати можуть бути використані для перевірки того, чи живуть тихоходи або інші аналогічні форми життя в інших світах нашої сонячної системи. Крижані супутники Європа і Енцелад мають підземні океани, потенційно придатні для проживання мікроорганізмів, і ми могли б знайти докази існування життя, перевіривши струменя води, які вони викидають в космос через тріщини в крижаній оболонці.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button