Людина

Планету врятує загибель людства

Утилізація відходів, перехід на енергозберігаючі лампочки і сонячні батареї тощо, – все це допомагає довкіллю. Але найефективнішим способом зберегти природу була б відмова від наміру заводити дітей – настільки одіозну заяву дозволили собі зробити вчені з Лундського університету в Швеції.


На їхню думку – «Існує дуже багато чинників людського впливу на клімат, але аналіз досліджень дає нам впевненість в тому, що ми знайшли вихід, який стане найбільш ефективним...».

За словами вчених, є чотири дії, які призведуть до істотного скорочення вуглецевого сліду людини:

  • вживання рослинної їжі,
  • відмова від авіаподорожей,
  • відмова від автомобілів
  • спосіб життя «чайлдфрі» (ідеологія, що характеризується свідомим небажанням мати дітей).

Дотримання цих принципів має більший потенціал для скорочення шкідливих викидів, ніж рекомендовані і пропаговані стратегії з лампочками. Вуглецевий слід бездітного індивідуума, який проживає в розвиненій країні, скорочується в середньому на 58,6 т щороку. Відсутність автомобіля зменшує кількість вуглекислого газу в атмосфері на 2,4 т на рік, а веганська дієта – на 0,8 т. Але чому саме дитина може нашкодити екології? Вчені бачать небезпеку в майбутньому потомство, оскільки з ростом населення відбувається зростання відходів життєдіяльності.

Проаналізувавши 39 досліджень і урядових звітів, в яких оцінювався вплив окремих варіантів способу життя на зниження рівня вуглекислого газу в атмосфері планети, шведські вчені прийшли до висновку, що багато з «зелених» заходів, рекомендованих владою, на кшталт встановлення енергозберігаючих ламп та утилізації відходів, лише трохи скорочують викиди вуглекислого газу.

Знаючи це, жоден уряд не радить своїм громадянам обмежити кількість нащадків.

Кнопка «Наверх»