Людина

Високий рівень тестостерону робить чоловіка хорошим батьком

Групі американських вчених вдалося з’ясувати, що справді гарними батьками стають чоловіки, у крові яких рівень гормону тестостерону досить високий. Результати досліджень фахівців опубліковані в науковому популярному виданні Proceedings of the Royal Society of London: Biological Scienses.

dbailyvy_tato_550

Раніше було встановлено, що високий рівень тестостерону в першу чергу свідчить про схильність до агресивної поведінки. Але після серії експериментів, які проводилися на рибах, дослідники дійшли висновку, що це зовсім не так.

Під час експерименту в організм риб-самців вчені вводили чоловічі стероїдні гормони, після чого вони ставали більш дбайливими батьками. На думку дослідників, тестостерон може позитивно позначатися на батьківських якостях не тільки риб, але і всіх самців.

Читайте також: Відсутність батьківської ласки викликає проблеми зі здоров’ям?

Варто відзначити, що тестостерон є головним статевим гормоном чоловіків. У медичній практиці препарати тестостерону або його синтетичні аналоги застосовуються для лікування функціональних порушень в статевій сфері і статевого заторможення у підлітків. Хоча надлишок тестостерону може стати причиною появи проблем з шкірою підлітків (зокрема акне). Крім того тестостерон використовується спортсменами для набору м’язової маси і сили. Однак тривале його застосування сприяє зниження вироблення власного тестостерону. Тому рекомендує не захоплюватися подібними препаратами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button